Äripäev • 15. aprill 2016 kell 11:38

Eesti Gaasi nõukogu hakkab juhtima Ain Hanschmidt

Ain Hanschmidt: oleme endiselt Estonian Airist huvitatud.  Foto: Andres Haabu

Täna valis ASi Eesti Gaasi erakorraline üldkoosolek ettevõtte nõukogu liikmeteks ASi Infortar juhatuse esimehe Ain Hanschmidti, juhatuse liikme Eve Pandi, investeerimisdirektor Leena Fedossejeva ja tegevjuht Martti Talgre ning transiidiettevõtja Viktor Golinski. Nõukogu valis esimeheks Ain Hanschmidti.

“Eesti Gaasi endise omaniku Fortumi esindajate asemele valis üldkoosolek täna uue suuromaniku esindajad, mis annab meile võimaluse ettevõtte juhtimiseks ja laienemisplaanide teostamiseks,” märkis investeerimisettevõtte AS Infortar juhatuse ja ASi Eesti Gaas nõukogu esimees Ain Hanschmidt.

Juunis toimuval korralisel üldkoosolekul on plaanis kinnitada ettevõtte majandusaasta aruanne ning Hanschmidti sõnul muuta ka põhikirja ja vähendada 11 liikmest koosnevat nõukogu.

Lisaks uutele liikmetele kuuluvad Eesti Gaasi nõukokku Aarne Saar ja Juris Savickis ning Gazpromi esindajad Juri Bezzubov, Georgi Fokin, Aleksander Mihejev ja Boriss Posjagin.

Valdusettevõte Infortar AS omab Eesti Gaasi omandamiseks loodud Trilini Energy OÜs 57% osalust. Lisaks Infortarile kuuluvad ettevõtte omanikeringi ASi Eesti Gaas pikaajaline juhatuse ja nõukogu liige Aarne Saar, Latvijas Gaze nõukogu aseesimees Juris Savickis ning transiidiettevõtja Viktor Golinski.

AS Infortar on 404 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkond on laevandus, kinnisvara, hotellindus ja trükitööstus. Lisaks 38% osalusele ASis Tallink Grupp kuulub ASi Infortar investeeringute portfelli ka ligikaudu 90 000 m² hotelli- ja spaakinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses. AS Infortar on trükikoja AS Vaba Maa omanik ning tulevase multifunktsionaalse ostu- ja meelelahutuskeskuse Tallink City arendaja.   

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub Eestis viis gaasitanklat. Eesti Gaas annab tööd 205 inimesele, kontserni käive ulatus möödunud aastal auditeerimata andmetel 130 miljoni euroni. AS Eesti Gaas müüs maagaasi 2015. aastal 386 miljonit m³, ettevõttel on 1570 äriklienti ja 41 160 koduklienti. Eesti Gaas müüb ka kodu- ja äriklientidele elektrit, eelmisel aastal kokku 9,7 GWh elektrit.

Hetkel kuum