Sirje Rank • 15 aprill 2016

Swedbanki eksjuht Wolf käis ülekuulamisel

Michael Wolf  Foto: Eiko Kink

Swedbank Groupi endine juht Michael Wolf, kes veebruaris päevapealt vallandati, käis eile Rootsi majanduskuritegude büroos ülekuulamisel, kirjutas Rootsi majandusleht Dagens Industri.

Swedbank kaebas Wolfi majanduspolitseisse insaiderinfo kasutamise kahtlusega.

Eilset ülekuulamist nõudis Wolf ise ning kuna üle kuulata saab uurimise ajal kas kahtlustatavat, tunnistajat või hagejat, siis esitati Wolfile ka kuriteo kahtlustus.

„See on normaalne, et kui kedagi üle kuulatakse, siis esitatakse talle ka kahtlustus. Ainus uudis seisneb selles, et ülekuulamine toimus,“ ütles lehele Wolfi advokaat Leif Gustafson.

Ülekuulamine annab ka Wolfile selgema pildi, milles Swedbank teda kahtlustab, kirjutas leht. Kinnitust on leidnud, et kahtlustused puudutavad Michael Wolfi aktsiaostu väikeses börsifirmas Onivo Online Group 2013. aastal.

Milliseid järgmisi samme astub prokuratuur, peaks selguma järgmisel nädalal.

Swedbank teatas 9. veebruaril, et kontserni juht Michael Wolf lahkub pangast päevapealt. Läinud nädalal toimunud Swedbanki aktsionäride koosolekul ei saanud heakskiitu ei Michael Wolfi ega tema vallandamise otsust tagant lükanud (nüüdseks endise) nõukogu juhi Anders Sundströmi töö.

Hetkel kuum