Kadi Neemre • 15 aprill 2016

Wall Street tõstis personalikärbetega kasumeid

Wall Streeti kasumid kasvasid tänu personalikärbetele.  Foto: EPA

Wall Streetil toimus sel nädalal väike ime, kui enamus suurimaid panku täitis või isegi ületas kasumiprongoosid. Paljud pangad pidi selleks siiski personali vähendama, vahendab CNBC.

Citigroupi täna avaldatud raporti kohaselt ületas panga kasum prognoose, kuid selle hinnaks oli 6% personalikärbe. Ettevõttes töötab hetkel 239 000 inimest. Bank of America koondas ligi 3% töötajatest; pangas on nüüd 213 183 töötajat. JPMorgan Chase’i personali hulk kahanes 2% 237 420 inimeseni. Ainsana kasvas 1% võrra 268 600 inimesele Wells Fargo personali hulk.

Investeerimispangad avaldavad oma kasumiraportid järgmisel nädalal.

Morgan Stanley kärpis oma täiskohaga töötajate arvu eelmisel aastal 25% võrra ning kärbib peagi veel 1200 tugitöötaja positsiooni. Pank avaldab oma kasumiraporti esmaspäeval.

Teisipäeval avalikustab tulemused Goldman Sachs. Ka Goldman koondab tõenäoliselt sel aastal töökohti, selgub Bloombergi raportist.

Pankade koondamislaine oli analüütikute sõnul üsna tõenäoline samm. Osaliselt seetõttu, et Wall Streeti ettevõtted püüavad siiani toime tulla madalate kasumitega, mis osaliselt tulenevad Föderaalreservi-poolsetest jätkuvalt madalatest intressimääradest.

“Sellises keskkonnas, kus kasumite kasvu on keeruline saavutada, on ainsaks võimaluseks kulude kärpimine,” sõnas Fitch Ratingsi direktor Julie Solar.

Hetkel kuum