Kristel Härma • 20. aprill 2016 kell 5:45

Saunaärimees sisenes hotelliärisse

Ärimees Aivar Kokk lõi hotelli ja söögikohtade pidamiseks OÜ Nunne kvartal.  Foto: Andres Haabu

Baltikumi suurima saunatootja Ha Serv üles ehitanud ärimees sisenes pärast firma müüki lisaks kinnisvaraärile ka hotellindusse.

Salapärane ärimees Aivar Kokk hakkas pärast veebruaris enda Ha Servi enamusosaluse müüki kinnisvara kokku ostma. Hinnanguliselt 15 miljoni euroga osaluse müügist alates on tema ettevõtte A&K Holdingu kohta kantud kinnistusraamatusse hulgaliselt kinnisvaratehinguid. Veebruaris on ta loonud ka uue ettevõtte Nunne kvartal OÜ, mille tegevusalaks on märgitud hotellid.

Vajadus hotellindusega tegeleva ettevõtte järele tuli ärimehel sellest, et alates märtsikuust kuulub talle Nunne 12/14 hoone, kus tegutseb neljatärnihotell Hotel Imperial. Hotelli opereeris alates 2003. aastast Baltic Hotel Group, mille juhatuse liige Signe Unt ütles, et 1. aprillist nemad enam seal ei tegutse. Küll aga jätkab uus omanik hotelli ja toitlustusega. Toitlustust pakkus Baltic Hotel Group lisaks pubi Imperiumile ka Väike-Kloostri 3 juusturestoranis, mille on samuti Kokk ära ostnud.

Aivar Kokk ostis sügisel ka kõrval asuva Eesti Kunstiakadeemia hoone, kus õppetegevus veel järgmise aasta augustini toimub. Pärast seda on ettevõtjal vabad käed, ehkki praegu on see sihtotstarbelt ühiskondlike ehitiste maa. Uue ettevõtte nimi Nunne kvartal võib viidata Koka suurematele plaanidele selles piirkonnas.

Aivar Kokk oli Äripäeva 2014. aasta Rikaste TOPis 14,7 mln euroga 170. kohal.

Ha Serv OÜ enamusosaluse ostis erakapitalil põhinev uus fond Livonia Partners, olles fondi esimeseks investeeringuks.

Kokk oli 5000eurose annetusega EKRE möödunud aasta viimase kvartali suurim toetaja.

Aasta alguses ostis ta Haabneeme staadioni 150 000 euroga, kuigi valla arvates oli maatüki väärtus 2 miljonit eurot. Seetõttu kaotas töö ettevõtte Viimsi Haldus juht Madis Saretok.

Kinnsitusraamatus hakkab A&K Holdingu nimel tehtud sissekannete seas silma ka 10 kinnistut Tähtvere külas Tammevardi teel. Peamiselt on need tootmis- ja ärimaad, kuid lisaks transpordimaa Tammevardi tee ise ja ka kaks alajaama ja pumpla.

Tähtvere valla maa- ja keskkonnaspetsialisti Tiiu Tuuga sõnul näitab see, et krundid osteti komplektina. Tuuga ütles aga, et seal ei ole lihtne niipea arendama hakata, sest planeering ootab Ravila tänava väljaehitamise taga. Tänavale ei saa ehitada enne, kui see saab väljapääsu Ravila tänava kaudu. „Kui väljasõidu osa puudub, siis see krunt ei ole ka palju väärt. Võib-olla see on põhjus, miks nad ostavad ja siis võib-olla ootavad, et kunagi väärtus ehk tekib ja siis saab krundist juba rohkem raha,“ pakkus Tuuga välja võimaliku stsenaariumi.

Aivar Kokk ise enda plaane avada ei soovinud, naljatledes, et teeb ettevõtteid kogu aeg juurde.

Hetkel kuum