Äripäev • 21. aprill 2016
Jaga lugu:

Mercedes ehitas autost inspireeritud luksusjahi

Mercedes võttis luksusjahi loomisel šnitti autode pealt.  Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz ehitas jahi, mis kuulub tema autodega samasse klassi - seda näitab juba aluse nimigi, Arrow460-Granturismo. Mudelit esitleti esmaspäeval Prantsusmaal Rivieras.

Jaht on 46 jalga ehk 14 meetrit pikk. Mercedes lubab, et sellega sõidu kogemus sarnaneb ööbimisega luksushotellis.

Mercedese teatel ühendab uus veesõiduk kaatri ja kajutitega jahi parimad omadused. Sellel on suur tuuleklaas ja aknad, mida saab avada ja sulgeda just sel määral, et soeng sasida ega klubipintsak märjaks ei saaks. Loomulikult on põhivarustuses konditsioneer ja kõrgklassi muusikasüsteem, rääkimata duši- ja riietusruumist. Pardale saab kutsuda kümmekond külalist ning sel puhul on abiks veinikülmik ja jäämasin.

Põrandad on valmistatud eukalüptist, seinad puidust. Salongi pääseva valguse hulka saab piirata samamoodi nagu Mercedese praegu väljatöötamisel elektriautos, millest on uue jahi disainimisel ka inspiratsiooni saadud.

Alusel on kaks diiselmootorit, mille võimsus on kokku 960 hobujõudu. Tippkiirus on 40 sõlme, aga soovitatav liikumiskiirus jääb 28-30 sõlme juurde.

Hinda pole Mercedes veel teada andnud. Kauppalehti pakub, et kõik, kes jahi hinda küsivad, pole selle ostmiseks ilmselt piisavalt rikkad.

Jaga lugu:
Hetkel kuum