Äripäev • 23. aprill 2016 kell 8:44

EL paneb info omanike kohta liikuma

Panama paberid andsid kiirenduse ideele hakata riikide vahel vahetama infot ettevõtete tegelike omanike kohta.  Foto: Äripäev

Kõik Euroopa Liidu riigid liitusid Amsterdamis leppega hakata automaatselt vahetama infot ettevõtete tegelike omanike kohta.

ELi rahandusministrid rääkisid reedel Amsterdamis mitteametlikul majandus- ja rahandusküsimuste nõukogul (Ecofin) Panama maksuskandaalist ning võitlusest maksupettuste ja maksudest kõrvalehoidmisega, teatas rahandusministeerium. 

„Eesti toetab maksupettuste, maksudest kõrvalehoidumise ja rahapesuvastaste meetmetega tegelemist ja nende edasiarendamist,“ ütles rahandusminister Sven Sester.

Eilehommikusel euroala rahandusministrite ehk eurorühma kohtumisel said ministrid infot Kreeka abiprogrammi esimese ülevaatuse hetkeseisust ning hindasid seda, kuidas Kreeka on ülesandeid seni täitnud. Ühtlasi täpsustati programmis üldisemalt sõnastatud eesmärkide saavutamise detailseid meetmeid. 

„Kreeka on viimasel ajal edenenud esimese ülevaatuse lõpetamiseks Euroopa Komisjoni ja Rahvusvahelise Valuutafondiga vajaliku kokkuleppe suunas,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Arutasime ka võimalikke lisameetmeid, mida Kreeka peaks rakendama juhul, kui praegustest ei piisa eelarvepositsiooni parandamiseks mullu suvel kokkulepitud graafikus“

Eurorühm kinnitas avalduses, et on valmis ka järgmise nädala neljapäeval erakorraliselt kogunema, et Kreeka olukorda arutada.

Lisaks rääkisid euroala rahandusministrid riikliku maksejõuetuse raamistikest. Ministrid arutasid, kas ja mis alustel võiks maksejõuetuse protseduure riikides võrrelda ning omavahel paremini koostööd teha.

Hetkel kuum