Äripäev • 26 aprill 2016

Rõivasele anti üle maarahva toetuskiri

Taavi Rõivas  Foto: Andres Haabu

Eesti põllumajandus-kaubanduskoja, põllumeeste keskliidu ja talupidajate keskliidu juhid andsid täna peaminister Taavi Rõivasele üle pöördumise Eesti toidutootjate toetuseks.

Kirjas nõutakse valitsuselt meetmeid kodumaise toidutootmise hääbumise peatamiseks. Petitsioonile andis paari nädala jooksul allkirja 8887 eestimaalast, kes tunnevad muret Eesti piima- ja sealihatootmise tuleviku pärast, vahendas põllumajandus-kaubanduskoda oma pressiteates.

Peaministrile anti kohtumisel üle ka Eesti sealihatooteid ning 1,8 liitrit kodumaist piima, mis sümboliseerivad tänaseks toimunud vähenemist sea- ja piimakarjakasvatuses.

„Mitmete poliitiliste otsuste mõjul on Eesti sealiha- ja piimatootmine sattunud sügavasse kriisi. Sarnased olukorrad viimase paarikümne aasta jooksul on näidanud, et need talud ja ettevõtted, kes kriiside ajal loobuvad loomapidamisest, turuolukorra paranemisel selle juurde enam tagasi ei pöördu,“ rõhutas Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm.

Viimase pooleteise aasta jooksul on Eesti piimalehmade arv vähenenud rohkem kui kümnendiku võrra. Põhikarja emiste arv on viimaste aastate jooksul vähenenud koguni veerandi võrra.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit kogusid 7.-25. aprillini allkirju, et koputada valitsuse südametunnistusele Eesti piima- ja sealihatootmise allakäigu peatamiseks.

Hetkel kuum