Sirje Rank • 26. aprill 2016
Jaga lugu:

Saksamaa plaanib elektriautodele toetust

kantsler Angela Merkel turvub Frankfurdi messil elektriautoga  Foto: Scanpix/Reuiters

Saksamaa rahandusministeerium tegi ettepaneku eraldada 1,2 miljardit eurot, et toetada praegu Saksamaal mitte kõige paremini minevat elektriautode müüki.

Täna arutavad seda ettepanekut Saksamaa kantsler Angela Merkel ja kõrged valitsusametnikud koos autotööstuse esindajatega, kirjutab Wall Street Journal. Arutusel on toetused autode ostjatele ning valitsuse toetus üleriigilise laadimisjaamade võrgu väljaarendamiseks.

Ettepaneku järgi saaks elektriauto soetamisel toetust 5000 eurot ning hübriidauto soetamisel 3000 eurot. Toetust makstaks sellises mahus alates sellest aastast kuni 2018. aastani. Seejärel väheneksid summad vastavalt 3000 eurole ja 2000 eurole.

Elektriautode soetamiseks, mille hind ületab 60 000 eurot, toetust ei maksta. See peaks välistama kriitika, et toetatakse jõukate inimeste autooste.

Ministeerium tegi ettepaneku täiendava 300 miljoni euro eraldamiseks, et kiirendada laadimisjaamade võrgu väljaarendamist.

Kantsler Angela Merkel on seadnud eesmärgiks, et aastaks 2020 oleks Saksamaa teedel miljon elektriautot. Autotööstuse sõnul oleks see võimalik vaid riiklike toetuste abil.

Mullu kahekordistus Euroopas uute elektriautode müük 146 161 sõidukile. Saksamaal müüdi mullu vaid 23 481 elektriautot. Suurimad elektriautode turud Euroopas olid Holland ja Norra vastavalt 43 441 ja 33 721 sõidukiga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum