Jaga lugu:

Pensionifondi vahetajad eelistasid LHVd

Pensionär Tallinnas  Foto: Raul Mee

Selle aasta esimesel pensionifondide vahetamise perioodil läks kõige paremini LHV pensionifondidel ja kõige halvemini Nordeal.

Märtsi lõpuks soovis pensionifondi vahetada 19 005 inimest ja osakute vahetuseks esitatud avaldusi oli 20 690. See on veidi enam kui eelmisel vahetusperioodil novembri lõpus, mil need arvud olid vastavalt 18 737 ja 20 646.

Kõige rohkem ehk üle 8% kasvas kevadisel vahetusperioodil LHV kõige konservatiivsema pensionifondi XS maht. Hästi läks ka LHV tasakaalustatud pensionifondil M ja Swedbanki konservatiivsel pensionifondil K1, mille mahud paisusid vastavalt 6,6% ja 3,9%.

Kõige enam sai uusi pensionikogujaid juurde LHV progressiivne pensionifond L, mille maht kasvas üle 2%, 379 miljonile eurole. Fondi sisenemiseks tehti 4851 tehingut ja väljumiseks 2740 tehingut.

Hästi läks ka LHV agressiivsel pensionifondil XL, mille maht kasvas 1,8%, 93,2 miljonile eurole. Sellesse fondi sisenemiseks tehti mais 2303 tehingut ja väljumiseks 1062 tehingut.

Kõige enam kahanesid sel vahetusperioodil SEB Konservatiivse Pensionifondi ja Danske Pension 50 mahud. Kõige rohkem lahkusid kliendid SEB Progressiivsest Pensionifondist. Nordea oli seekord ainus pensionivalitseja, mille kõigi pensionifondide mahud kahanesid.

Eile lõpetati tehing, millega LHV ostis kõik Danske Capital ASi aktsiad. Sellega liiguvad Danske pensionifondid LHV kätte. Pärast plaanitult III kvartalis jõustuvat ettevõtete ühinemist kavatseb LHV Varahaldus alustada sarnase strateegiaga pensionifondide ühendamist.

Kohustusliku pensionifondi osakuid on võimalik vahetada teise pensionifondi osakute vastu kolm korda aastas. Osakute vahetamiseks jaanuaris tuleb  avaldus esitada hiljemalt 30. novembril. Selleks, et vahetada pensionifonde mais või septembris, tuleb avaldus esitada vastavalt hiljemalt 31. märtsil või 31. juulil.

 

Tasub teada

Pensionifondi valikut on võimalik muuta kahel viisil:

Sissemaksete suunamine uude fondi – praeguse fondi osakud jäävad alles ja teenivad endises fondis tulu edasi. Uue fondi valimisel hakkavad tulevased maksed laekuma uude fondi. Mis tähendab, et pensionikontol hakkavad olema kõrvuti mitme erineva fondi osakud.

Pensionifondi osakute vahetamine – ühe pensionifondi osakud vahetatakse uue pensionifondi osakute vastu.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum