Äripäev • 22 mai 2016

Uusarendused peatasid vanemate korterite hinnatõusu

Tallinna korteriturgu mõjutab aktiivne arendustegevus ning uute korterite müügipakkumiste kasvav hulk, mis on peatanud vanemate korterite hinnatõusu.  Foto: Andras Kralla

Tallinna korteriturgu mõjutab aktiivne arendustegevus ning uute korterite müügipakkumiste kasvav hulk, mis on peatanud vanemate korterite hinnatõusu. Viimase kuu jooksul on müügipakkumiste hulk liikunud tõusutrendis, selgub Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeksist.

Indeks tõusis aprillis pärast märtsi langust 1,0%. Võrreldes eelmise aasta aprilliga oli indeks 1,5% kõrgemal, vahendas Ober-Hausi Kinnisvara.

Tallinnas tehti aprillis korteriomanditega 753 tehingut, mida oli 8,1% vähem kui märtsis ja 5,8% vähem kui eelmise aasta aprillis.

Tallinnas tõusis keskmine ruutmeetri hind 2,1% ja oli 1590 eurot ruutmeeter. Võrreldes eelmise aasta aprilliga oli ruutmeetri hind 1,9% kõrgem ja võrreldes hindade tipuga 2007. aastal 6,9% madalam.

Kuigi statistika näitab Tallinnas tervikuna pinnaühiku hinna tõusu, ei ole see laiendatav kogu korteriturule ühtlaselt. Võrreldes eelmise kuuga tõusis keskmine ruutmeetri hind kolmes linnaosas, Põhja-Tallinnas (8,6%), Pirital (2,6%) ja kesklinnas (2,0%). Teistes linnaosades hinnad langesid: Kristiines (10,1%), Mustamäel (4,9%), Nõmmel (4,5%), Haaberstis (1,5%) ja Lasnamäel (1,0%). Languse põhjuseks oli tehingute vähenemine uute ja keskmisest kallimate korteritega.

Võrreldes eelmise aasta aprilliga on suurim hinnatõus toimunud Põhja-Tallinnas (19,2%) ja Lasnamäel (5,7%). Peamiseks hinnatõusu põhjuseks on kasvanud tehingute hulk uute korteritega. Hinnad langesid enim Kristiines (12,8%), Nõmmel (5,7%) ja Mustamäel (4,7%).

Tartus tõusis keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 7,7% 1 236-le eurole ja Pärnus 0,6% ja oli 945 eurot ruutmeeter. Jõhvis keskmine pinnaühiku hind langes ja oli 191 eurot ruutmeeter ning Narvas tõusis ja oli 457 eurot ruutmeeter.

Hetkel kuum