Äripäev • 26. mai 2016
Jaga lugu:

Arco Vara: Tartusse mahub veel kaubanduspindu

Tartus avas möödunud nädalal uksed uus kaubandus- ja vabaajakeskus Kvartal.  Foto: Raul Mee

Uute äripindade lisandumine Tartusse ei too lühemas perspektiivis erilisi vapustusi teistele kaubandus- ja teeninduspindade omanikele ning rentnikele, ütles Arco Vara Tartu piirkonna juht Tarvo Tamme pressiteate vahendusel.

"Usun, et kliente ja raha jagub täna kõigile ja märgid näitavad, et kvaliteetset kaubandus- ning toitlustuspinda otsitakse jätkuvalt. Eriti nõutud on 50-100 ruutmeetrised ruumid," märkis ta.

Kaubandus on pikemat aega Tartus koondunud keskustesse ja see trend Tamme hinnangul jätkub. Peamised piirkonnad on kesklinna Tasku, Kaubamaja ja Kvartali kogum – riided, toitlustus ning meelelahutus. Äärelinnas asub Lõunakeskus – riided, toitlustus ja meelelahutus, samuti mööbel ning kodutehnika. Jõe keskusesse on koondunud peamiselt mööblikaubandus.

"Perspektiivis on kõikidel keskustel võimalik turul ühiselt funktsioneerida, kuid konkurents ägeneb. Kui Lõunakeskuse laiendus valmib, siis usun, et rohkem kaubanduspinda Tartusse naljalt ei mahu – kliendid ja raha seavad omad piirid," rääkis Tamme. 

Arendajad võiksid tema sõnul järgmiseks suunata kaubanduselt pilgud teistesse valdkondadesse, sest ikka veel napib kesklinnas kvaliteetset büroopinda ja sellist äripinda, kus ettevõte saaks korraga kasutada ladu, bürood ja kaubanduspinda.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum