Kuidas rahastab Kuivallik Starmani ostu?

Indrek Kuivallik  Foto: Andras Kralla

Starmani enamusosaluse ost läheks Indrek Kuivallikule maksma vähemalt 81 miljonit eurot, mis teeb sellest selle aasta suurima firma tagasiostu tehingu.

Indrek Kuivallik kavatseb firma soetada oma ettevõtte Polaris Invest OÜ kaudu, kuid ta ei tahtnud enne tehingu lõpetamist kommenteerida, kuidas ta ostu finantseerib. Tõenäolisem ja lihtsaim viis selleks on peale omafinantseeringu kasutada pangalaenu. Starmani osaluse omandava ettevõtte Polaris Investi jaotamata kasum on 29 miljonit eurot, laenukohustusi on ettevõttel üle 800 000 euro. Kui palju on aga Kuivallikul vaba raha omafinantseeringu kasutamiseks, pole teada.

Kuivalliku äripartner, investor Raivo Hein ütles, et Kuivallik pole rääkinud, kuidas ta ostu finantseerib. „Ta on vaid põgusalt öelnud, et tal selline plaan on ja kui raha saab, teeb tehingu ära,“ ütles Hein. „Indrek on selline mees, kes enne midagi välja ei räägi, kui asi pole kindel,“ lisa ta.

Hein ütles, et kui Kuivallikul endal kapis suuremat summat ootamas pole, siis saab ta vajaliku raha ikka pangast. „Kust mujalt? Tänapäeval on ikka raha pankades ja laenuraha on odav ka. Kiirlaenu ta ei võta,“ märkis ta.

Anonüümseks jääda soovinud isik pakkus välja hoopis teistsuguse lähenemise – Kuivallik ei kasuta pankade abi, kuid tal on tagataskus kokkulepe mõne tugeva partneriga. Kes see olla võiks, jääb praegu vaid oletuseks.

Hetkel kuum