Le Penile laenanud Vene pank jäi litsentsita

01. juuli 2016, 11:40
Rahvusrinde juht Marine Le Pen
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160701/NEWS/160709989/AR/0/Prantsusmaa-Marine-Le-Pen.jpg

Venemaa keskpank tühistas tänase otsusega First Czech Russian Banki litsentsi, mille kapitali adekvaatsuse tase oli langenud allapoole nõutud 2% taset.

Varadelt oli tegemist Venemaa suuruselt 126. pangaga. 2014. aastal laenas pank Prantsusmaa paremäärmuslikule Rahvusrindele, mida juhib Marine Le Pen, valimiskampaania rahastamiseks ligi 10 miljonit eurot, vahendas agentuur Bloomberg.

Prantsusmaa pangad Rahvusrindele laenu ei andnud. 

Selle aasta veebruaris vahendas agentuur, et Rahvusrinne on 2017. a presidendivalimister kuludeks rehkendanud 25 miljonit eurot.

„Katsun seda rahastust leida sealt, kust ma tean, et seda on võimalik saada,“ ütles partei rahaasjade eest vastutav Wallerand de Saint Just veebruatis. „Leidsin nii rahastamisvõimalusi 2014. aastal ja kavatsen sealt uuesti püüda rahastust leida.“

Marine Le Pen tervitas Suurbritannia valijate otsust Euroopa Liidust lahkuda ning tahab sarnase referendumi korraldada ka Prantsusmaal, et välja astuda nii „totalitaarsest“ Euroopa Liidust kui ka rahaliidust. Kindlasti saab sellest tuleval kevadel toimuvate presidendivalimiste teema, kus arvamusküsitlused näitavad Le Penile võitu vähemalt esimeses voorus. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2016, 11:40
Otsi:

Ava täpsem otsing