Äripäev • 7. juuli 2016 kell 11:32

Putin tegi jälle kadumistrikki

Putin jättis ootamatult ära kõik selleks nädalaks kavandatud visiidid ja kadus avalikkuse eest.  Foto: epa

Venemaa president Vladimir Putin jättis ootamatult ära kõik sellele nädalale kavandatud visiidid, samuti pole tal sel nädalal ajakavas ühtegi avalikku esinemist, kirjutas eile õhtul RBK.

Uudistekanali kinnitusel jättis Putin teadmata põhjusel ära teisipäevase visiidi Altaisse ja eilse Jakuutiasse. Täna oodati teda Novgorodi oblastisse, kus ta pidi külastama oligarh Vlatšeslav Kantori väetisetootmisgiganti Akron ning seal läbi viima nõupidamise. Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ütles väljaandele kommentaariks, et need visiidid polnud ametlikult plaanis, vaid olid „kümnete pakutavate seas ja lõplikult kinnitamata“.

Viimati oli Putin avalikkuse ees eelmisel nädalal Soome visiidi ajal.

Venemaa juht on varemgi ootamatult loobunud kokkulepitud kohtumistest ja kadunud meedia silma alt. Eelmise aasta märtsis jäi samamoodi ära planeeritud kohtumine Venemaa, Valgevene ja Kasahstani presidendi vahel. Toona räägiti selle võimaliku põhjusena Putini haigusest, mida aga Kreml sõnagagi ei kommenteerinud.

Eelmisel sügisel kadus Putin avalikkuse eest pooleteiseks nädalaks ning Lääne meedias hakati rääkima, et tal on raskesti ravitav pankreasevähk. Kreml lükkas need jutud kategooriliselt ümber.

2012. aastal vähendas Putin oluliselt oma välisvisiitide arvu, jättes näiteks ära reisi Jaapanisse. Ka Tokios hakati seepeale rääkima Venemaa presidendi tervisehädadest. Siis ütles Kremli administratsiooni esindaja Sergei Ivanov, et visiidi ärajäämise taga on kergem sporditrauma.

Hetkel kuum