Alaealine FIE on maksuorjuses

14. juuli 2016, 11:37
FIEks hakkamine võib taskud tühjaks teha.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160714/NEWS/160719888/AR/0/tühjad-taskud.jpg

FIEks registreerunud 15aastane Saaremaa koolipoiss Timmo Koppel kasvatab loomi, unistades saada talupidajaks, kuid riik maksustas selle unistuse 128 euroga kuus, ehkki koolilapsel raha pole.

Kuna koolilapsed on niigi ravikindlustatud, ei tulnud Koppeli pere selle pealegi, et poisil tuleb nüüd hakata kohe maksma sotsiaalmaksu, mis on 128,70 eurot kuus, kirjutab Maaleht.

Poisi ema Silja Saare sõnul tuli maksuameti Kuressaare teenindusbüroo niigi palju vastu, et esialgu ajatas maksu tasumise, aga kogu see raha – igas kvartalis 386,10 eurot – tuleb tagantjärele maksta.

Miks peab töötavate laste pealt sotsiaalmaksu maksma, kuna neil on niigi ravikindlustus, sellele on tähelepanu juhtinud ka köögiviljakasvatajad, kelle põldudel koolilapsed suviti töötavad. Maksu- ja tolliametist (EMTA) teatati aga Maalehele, et mingeid erisusi ei tehta, koolilapsed on riiklikult kindlustatud, kuna saavad meditsiinilisi teenuseid tarbida, kuid sotsiaalmaksu tasumisega lisanduvad täiendavad hüved – ajutise töövõimetuse hüvitis, tulevikus makstav pension.

Maalehele teadaolevalt ei ole siiani veel ükski koolilaps, kes põldudel maasikaid korjab ja kelle eest tööandja sotsiaalmaksu maksab, kooliajal haiguslehte koos haigusrahaga küsinud. 

Loe pikemalt Maalehest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. July 2016, 11:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing