OPECi kõnelused võivad siiski õnnestuda

25. august 2016, 11:00
nafta
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160825/BORS/160829832/AR/0/AR-160829832.jpg

Kuigi analüütikud on üldiselt üksmeelel, et OPECi septembri kohtumine kujuneb taas sooja õhu puhumiseks, nähakse ka väikest kokkuleppevõimalust, vahendab CNBC.

Seda juhul, kui osad OPECi liikmetest on sattunud nõnda suure nafta hinnasurve alla, et see nende majanduslikku käekäiku märkimisväärselt mõjutama hakkab.

Võimalik naftalepe ning nõrgenenud dollar on nafta hinda mõneti küll tõstnud: WTI toornafta barreli hind ületas mõne aja eest 48 dollari piiri. Samas näitab hiljutine statistika USA suurte naftavarude kohta, et hind on taas langustrendi näitamas.

Teine potentsiaalne nafta hinda langetav asjaolu on aga augustis ja septembris saabuv traditsiooniline naftanõudluse vähenemine, mis surub hinda omakorda veelgi allapoole. Selleks ajaks on Citigroupi analüütikud prognoosinud, et barreli hind jääb 40 dollari juurde. Kolmandaks kvartaliks ennustab Citigroup keskmiseks naftabarreli hinnaks 47 dollarit, neljandaks kvartaliks aga 50 dollarit.

RBC Capital Marketsi naftaanalüütik Helima Croft lausus, et tema ei julge välistada võimalikku kokkulepet ka seetõttu, et saudide suhtumises on toimunud selge muudatus. “Saudid hoolivad kartellist,” märkis Croft.

OPECi kohtumine toimub septembri lõpus Alþeerias. Tegu on OPECi järjekordse ponnistusega sõlmida nafta tootmismahtude külmutamise osas kokkulepe. Eelmine taoline tippkohtumine peeti mõned kuud tagasi, siis jooksid kõnelused liiva.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. August 2016, 11:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing