India kujundab maailma nutitelefonide turgu

21. september 2016, 22:11
Nutitelefon
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160921/NEWS/160929912/AR/0/AR-160929912.jpg

Lääne nutitelefonide tootjad nagu Apple ja Google püüavad üha enam suurendada oma turuosa idas, andes riikidele nagu India võimaluse mõjutada suuresti telefonidesse ehitatavate rakenduste valikut.

India eeliseks on suurus – riik on piisavalt suur, et nad võiksid nutitelefonide tootjatele dikteerida seda, milliseid telefone nad soovivad,” sõnas Forresteri analüütik Satish Meena.

Nutitelefonide tootjad võivad seejärel proovida neid kasutada ka Aafrika ja Lähis-Ida turgudel. Aafrika turul on ostujõu ning nutitelefonide kasutusele võtu osas sarnased probleemid,” lisas Meena.

India on üks kõige kiiremini kasvavaid nutitelefonide turge maailmas. 2016. aasta teises kvartalis näiteks müüdi 27,5 miljonit seadet; seda on 17% enam võrreldes 2015. aasta teise kvartaliga, selgub IDC andmetest.

Mobiiltelefoni lepingute hulk peaks prognooside kohaselt 2021. aastaks ületama 1,4 miljardi dollari piiri, selgub Ericsson Mobility Report raportist.

Riigi valitsus on rakendamas Aadhaari intsiatiivina tuntud projekti, mis annab igale inimesele isikukoodi ning julgustab neid isikutuvastamiseks andma sõrmejälgi ning silmaiirise skaneeringut. Biomeetriline informatsioon võimaldab inimestel lihtsamalt ligi pääseda valitsuse teenustele nagu tervishoid ja haridus või avada pangakontot.

Valitsus survestab nutitelefonide tootjaid looma siseturu jaoks seadmeid, mis toetavad sellise bioinformatsiooni lugemist.

Samsung, millel on 25% turuosa India nutitelefonide turust, on hetkel ainus ettevõte, millel on Aadhaari heakskiidetud tehnoloogia. Ka mitmed teised ettevõtted läbivad praegu sertifitseerimise protsessi, kuid neid ei ole veel heaks kiidetud.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2016, 22:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing