Balti jaama turu arendaja lubab rohkelt töökohti

Astri Grupi finantseeringute juht Eve Kirs  Foto: Andres Haabu
Eliisa Matsalu • 29 september 2016

Balti jaama turule tuleb lähitulevikus mitusada uut töökohta, rääkis turu arendusprojekti tegeva Astri Grupi finantseeringute juht Eve Kirs.

Kirs rääkis eile Äripäeva majanduskonverentsil „Äriplaan 2017“, et lähiaastatel lisandub Tallinna umbes 150 000 ruutmeetrit kaubanduspinda, kuigi potentsiaali oleks vaid 50 000 ruutmeetrile. 2014.–2015. aastatel ületas Tallinnas modernsete kaubanduspindade nõudlus pakkumise, mis tähendab, et suurimate kaubanduskeskuste vakantsimäärad jäid null protsendi tasandile. Nii kaua, kuni turule lisandub uusi rahvusvahelisi jaekette ja olemasolevad laiendavad tegevust, püsib Kirsi sõnul nõudlus heas asukohas asuvatele pindade järele.

Astri arendab praegu Balti jaama turgu, mille esimene etapp peaks valmima järgmise aasta mais. Kogu projekti investeeringu maksumus on 35,3 miljonit eurot ja kokku ehitatakse 39 953 ruutmeetril. Balti jaama turu arendusprojekt peaks valmimise korral looma juurde üle 400 töökoha. Kirsi sõnul saab Balti jaamast Eesti suurim ja kaasaegseim turg, mis viib siinse turukaubanduse uuele tasandile.

Teine suurem projekt, mille Astri Grupp järgmisel aastal lõpetab, on Lõunakeskuse 10. etapi valmimine Tartus. Kaubanduskeskusele ehitatakse juurde 16 425 ruutmeetrit, mis teeb Lõunakeskusest üle 85 000 ruutmeetri suuruse keskuse. Kirsi sõnul tuleb Lõunakeskusesse Eesti esimene kaubanduskeskuses asuva hotell ja ka Lõuna-Eesti suurim kino. Lõunakeskuse 10. etapi ehituse investeering läheb maksma 32,2 miljonit eurot.

Kirs lisas, et viimastel aastatel on Eesti jaekaubanduse ja eratarbimise kasvule positiivset mõju avaldanud madalad eluaseme intressimäärad, madal töötuse tase, palgataseme tõus, väikesed energiakulud ning madalad intressimäärad, kuid see ei pruugi olla pikaajaline trend.

 

Tasub teada

Astri Grupp

Eesti kapitalil põhinev ettevõtete grupp, mis sai alguse 1991. aastal ASi Astri asutamisega. Gruppi kuulub 13 ettevõtet.Põhitegevus on kaubandusliku kinnisvara arendamine ja haldamine.Tegutseb Tartus, Narvas, Pärnus ja Tallinnas.Astri meeskonnal on 23aastane kaubanduskogemus.Grupi kinnisvarainvesteeringute väärtus eelmise aasta lõpu seisuga oli ca 200 mln eurot, pärast arendusprojektide (Lõunakeskuse 10. etapp ja Balti jaama turg) valmimist järgmisel aastal on grupi kinnisvarainvesteeringute hinnanguline väärtus ca 260 mln eurot.Astri Grupp on suurim kaubanduskeskuste omanik Eestis, omades Colliers Internationali andmetel 14,7% suurust turuosa.

Allikas: Astri Grupp

Hetkel kuum