Pille Ivask • 4. november 2016 kell 6:00

Trump tuleb Clintonile lähemale

Donald Trump  Foto: Scanpix/Reuters

USA presidendivalimiste otsustav päev jõuab kätte õige pea ning viimaste arvamusküsitluste põhjal selgub, et vabariiklaste kandidaat Donald Trump on demokraat Hillary Clintonile lähemale hiilinud.

Kahe kandidaadi toetused on samal tasemel Põhja-Dakotas ning Ohios ning Michigani osariigis on Clintoni toetus märkimisväärselt vähenenud. See-eest Pennsylvania osariigis on Clintoni toetus suurenenud.

Praeguseks on selge, et suur favoriit võidule on ikka veel Clinton. Küll aga võib Trump oma võiduvõimalusi suurendada juhul, kui mustanahalised otsustavad hääletamisest loobuda ning nende osalus hääletamisel on väiksem võrreldes 2012. aasta valimistega, selgub Reuters/Ipsose uuringust.

Möödunud nädalaga on Trump oma toetajaskonda kasvatanud. Küsitlusandmed näitavad, et ta on kasvatanud toetust 24 osariigis ning kaotanud toetust 11 osariigis. Clintoni toetus see-eest kasvas 13 osariigis ning vähenes koguni 22s. Antud küsitlus tehti sisuliselt kohe pärast seda, kui FBI tegi avalikuks, et on avastanud järjekordsed e-kirjad, mis võivad anda parema ülevaate sellest, miks Clinton välisministrina era e-maili kasutas.

Hetkel kuum