Äripäev • 9. november 2016 kell 8:05

Kinnisvara tõotab jätkuvat hinnakasvu

Järgmisel aastal on oodata elamis-, äri- ja kaubanduspindade hinnakasvu.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektori Tõnis Rüütli sõnul on järgmisel aastal oodata nii elamis-, äri- kui ka kaubanduspindade jätkuvat, kuid mõõdukat hinnakasvu.

„Uute korterite osatähtsus Tallinnas on viimastel aastatel tormiliselt kasvanud – kui veel 2014. aastal moodustasid uued arendused korterite kogumüügist Tallinnas ligikaudu 14 protsenti, siis sel aastal juba 25 protsenti,“ märkis Rüütel.

Vaadates äri- ja elukondliku kinnisvara müügimahtu, ei saa tema sõnul öelda, et käimas on juba buum, kuid turuosaliste aktiivse tegevuse ja ehitusplatside arvu põhjal on selge, et pakkumine on kõva ja uusi objekte tuleb aina peale.

„Pakkumiste aina suurenev arv nii elukondlikus kui ka ärikinnisvaras viitab, et võime oodata üürihindade kasvu aeglustumist. Turul valitseb ettevaatliku alatooniga optimism,“ lisas Rüütel.

Homme peetakse Tallinnas rahvusvaheline kinnisvarakonverents, kus astub üles 30 valdkonna eksperti nii Eestist kui ka Euroopast. Üritusel kuulutatakse välja ka tänavune kinnisvara guru.

Hetkel kuum