Mait Kraun • 14. november 2016 kell 12:15

Analüütik: USA aktsiaturud kukuvad 11 protsenti

Analüütik: USA aktsiaturud kukuvad 11 protsenti.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Tuntud tehniline analüütik Tom DeMark prognoosib, et aktsiaturud, mis on pärast Trumpi võitu märkimisväärselt tõusnud, jõuavad peagi tippu ning hakkavad seejärel kiiresti odavnema, vahendab MarketWatch.

DeMark prognoosib, et Standard & Poor’s 500 indeks jõuab järgmiseks kolmapäevaks 2213 punktini, millele järgneb korrektsioon. „Ma ootan, et USA aktsiaturud odavneksid pärast tipu saavutamist vähemalt 11 protsenti,“ ütles ta. Korrektsioon on vähemalt 10protsendiline langus eelmisest tipust.

S&P 500 indeks jõudis reedel 2164 punktini ja Dow Jones lõpetas päeva 18 847 punktil. DeMarki prognoosi kohaselt jõuab Dow 19 434 punktini ja hakkab seejärel kiiresti langema.

Analüütik ütles, et tema prognoos põhineb ainult tehnilisel analüüsil ning muid sündmusi ta arvesse pole võtnud.

DeMark juhib analüüsifirmat nimega Scottsdale. Ta prognoosis 11. veebruaril, et nafta hind hakkab tõusma. 20. jaanuaril teatas analüütik, et S&P 500 indeks on jõudnud põhja. Need ennustused läksid täppi ning see on teinud DeMarkist Wall Streetil küllaltki kuulsa mehe. Praegu nõustab ta mitmeid riskifondide suurkujusid, näiteks George Sorost, Steve Cohenit ja mitmeid teisi.

Hetkel kuum