Maag loodab aastaga klattida Tere võlad

Maag Grupi osaniku Roland Lepa sõnul on tehingu hind suuresti paigas ja see sõltub sellest, kas pankadega saadakse Tere võlgade osas kokkuleppele.  Foto: Raul Mee / Äripäev
Urmo Andressoo • 9. detsember 2016 kell 14:30

Maag Grupi osaniku Roland Lepa sõnul on nad äsja avalikuks saanud info kohaselt Tere piimatööstuse ostmisega juba päris kaugel.

Tere ostu kommenteerides ütlesite te pressiteates, et tehingu õnnestumiseks on vaja saada Terele laenu andunud pankadega kokkuleppele, kuidas nõuded omandada või refinantseerida. Kui kaugele te pankadega läbi rääkides olete jõudnud?

Päris kaugele.

Kas on veel kitsaskohti või põhimõttelisi erinevusi?

Ütleme nii, et kitsaskoht on palju öeldud. Me räägime loomulikult mingisugustest summadest ja kokkulepetest. See on kõik aga konfidentsiaalne ning ma täpselt sellest rääkida ei saa. Nii lihtne see ongi.

Kas praegu teile vähemalt tundub, et erinevused on ületatavad ja jõuate lahenduseni?

Ma väga loodan seda.

Väitsite ka, et ostu korral arvestate kõigi partnerite ja võlausaldajate huvidega. Kas olete nendega juba dialoogi pidanud ja nende rahamured kaardistanud?

Ses mõttes on lihtne, et ettevõte (Tere - toim) on täna saneerimise all. Seal on kõik nõuded sendi täpsusega kirjas. Kuna me ei ole praegu omaniku staatuses, siis ei saa me nendega läbi rääkida. Aga meie sõnum on kogu aeg olnud, et arvestame 100% kõikide võlgade tasumisega. Võib ka öelda, et oluliselt kiiremini, kui tegelik saneerimiskava ette näeb. Julgen küll öelda, et aasta jooksul sooviksime need kõik kinni maksta.

Kas olete jõudnud ka mingisuguse hinnavahemiku juurde?

Muidugi oleme (naerab - toim). Eks te ise saate aru, mida see küsimus tähendab. Esiteks on konfidentsiaalsus ja teine on see, et kuna täna tehingut ei ole, on teisi huvilisi ka. Ma ei saa sellest rääkida.

Aga kas olete summas jõudnud ühise arusaamani?

Jah, nii võib öelda küll. Loomulikult adume ja teame, mis summadest jutt käib.

Elveda ehk Tere aktsiat omava ettevõtte pankrotimenetlus peaks veel pooleli olema ja pankrotimäärus ei ole veel jõustunud. Kuidas mõjutavad need tingimused olukorda, kus Maag grupp hakkab Teret ostma?

See on juriidika. Keeruline teema. Sven Papp Raidla Ellexist meid esindab ja tegelikult on meil Keystone ka nõustajana meeskonnas. Võin öelda, et sellega on aasta aega vaeva nähtud ja õige mitmed tippjuristid, tippadvokaadid ja nõustajad on tööd teinud. Ega ma rohkem midagi lisada ei oska.

Kas kõik suuremad tõkked on ületatud? Te ei näe, et Elveda pärast jääks tehing toimumata?

Sel põhjusel ei jääks jah.

Võlausaldajad tervitavad võimalikku tehingut

Ilmar Teeveti, Vändra OÜ osaniku sõnul on Maagi otsus ostu õnnestumise korral võlausaldajatele saneerimiskava tempost kiiremini raha tagastama hakata loogiline asjade kulg. "Kui üks firma ostab ära teise firma ja piimatootjatele ollakse nii vähe võlgu, oleks neile reaalne raha kohe ära maksta," sõnas ta. Teeveti sõnul nad tervitavad seda tehingut. "Väga ootame, et Eesti turule tuleks piimatöötlejaid juurde. Selleks, et Eesti riik saaks tööd, leiba ja makse. Soovime neile edu," kommenteeris Teevet.

Agron Halduse OÜ osanik Raul Jeets nimetas igasugust uudist, mis Tere piimatööstuse probleeme lahendab, ainult teretulnuks. "Kui keegi ütleb, et klaarib võlausaldajatega kõik võlad ära, siis võlausaldajana on mul selle üle vaid hea meel," sõnas Jeets, kuid toonitas, et ei ruttaks sündmustest ette. "See on nii värske uudis ja nagu ma aru saan, midagi kindlat veel ei ole," selgitas ta.

Hetkel kuum