Torm räsis Läänemerel Tallinki Romantikat

Läänemeri. Soome ilmateenistus hoiatab tormi eest.  Foto: epa
Äripäev • 12 jaanuar 2017

Läänemere põhjaosas on praegu tuulekiiruseks kohati 30 meetrit sekundis, laine kõrgus aga tõuseb 15 meetrini, vahendas Yle Soome ilmateenistust.

Sünoptikute andmeil on sarnaseid ilmastikutingimusi viimase 20 aasta jooksul täheldatud vaid neljal korral – viimati 2004. aastal.

Läänemerel on tormi kätte langenud ka laevad. Mitmed alused on saanud kahjustusi, teiste seas ka Tallink Silja Romantika, millel tormis ärarebitud radariantenn lõhkus laeva ninaosas akna. Katkisest aknast pääses pardale vesi, mis imbus ka kajutitesse. Yle vahendab, et see ei kujutanud inimestele ega laevale ohtu ning laev jätkas teekonda Stockholmist Riiga.

Helsingi ja Stockholmi vahel kurseerivalt Viking Line’i laevalt Gabriella aga teatati, et kaupluses kukkusid tormiga pudelid riiulitelt ning pardal on ümber läinud mööblit.

Soome ilmateenistuse prognoosi kohaselt nihkub päeva jooksul tsüklon põhja poole. Soome lääneosas võib tuulekiirus kohati ulatuda 20 meetrini sekundis.

Tugev tuul on toonud Soomes täna ka elektrikatkestusi: elektrita on mitu tuhat majapidamist, peamiselt Edela-Soomes. Ilmateenistus hoiatas ka tuule tõttu murduvate puude eest, mis võivad langeda elektriliinidele, põhjustades uusi elektrikatkestusi. Tugev tuul ja lumesadu raskendab liiklust ka Soome lõunaosas.

Hetkel kuum