Äripäev • 2 veebruar 2017

Tartu maratoni korraldajatel lumepuuduseks must stsenaarium

Tartu maratoni rajal ei saaks vähemalt täna spordiaasta tippsündmust läbi viia.  Foto: Tartu Mataron

Ajal, mil Tartu maratoni alguseni on jäänud kolm ja pool nädalat, on suurem osa maratonirajast kaetud õhukese jääkihiga.

Otepää kõrgustiku kõrgemal osal ehk Harimäe, Matu ja Palu piirkonnas on mõni sentimeeter lund veel alles, aga suusatada maratonirajal ei ole võimalik, nentis maratoni direktor Indrek Kelk.

„Samas on see aluskiht väga oluline – vähese lisanduva lume puhul on võimalik teha küllaltki korralik rada,“ selgitas Kelk. „Praegu oleks vaja 15 sentimeetrit lund – siis saaks maraton toimuda originaalraja peal.“

Kelk märgib, et nad otsustasid pikendada Tartu maratoni põhisõitudele soodusregistreerimist, sest „aknast välja vaadates tekib ilmselgelt igal normaalsel inimesel küsimus, kas Tartu maraton üldse saab toimuda“. „Ka meil, korraldajatel, pole praegu selles küsimuses lõplikku kindlust,“ tunnistas Kelk. “See tähendab, et kui me saame lõpuks maratoni toimumise täieliku garantii välja anda, siis peab osalejatel olema võimalik sellele mõistliku hinnaga reageerida.“

Kõige olulisem on tema sõnul, et korraldustiimil on kindel tagavaraplaan, kuhu nad saavad 4–5 päevaga kogu korralduse ümber mängida. „Halvad lahendused jäägu ikka viimaseks võimaluseks, kui tõesti mingeid päästevariante enam ei ole,“ nentis Kelk.

Hetkel kuum