Äripäev • 16 märts 2017

Ragn Sells: oleme sunnitud lepingu Tallinnaga lõpetama

Ragn-Sellsi juht Rain Vääna  Foto: Raul Mee

Rootsi jäätmekäitluskontsern Ragn-Sells teatas, et on sunnitud lõpetama lepingu Tallinna Jäätmekeskusega alates 1. juunist.

„Alates 2015. aastast oleme Tallinna kesklinna kliente teenindanud samade teenustasude alusel, mille esitasime riigihankes. Samas on kahe ja poole aastaga oluliselt muutunud tühjendusmahud, kasvanud on tööjõukulud ja kütusehinnad on lähiajaloo ühed kõrgemad. Sellise hinnataseme juures teenindamine ei ole paraku enam jätkusuutlik,“ selgitas Ragn-Sellsi juhatuse esimees Rain Vääna lepingu lõpetamise tagamaid.

Ragn-Sellsi selle aasta alguses Tallinnale esitletud hinnatõusutaotluses palus Ragn-Sells Tallinnalt väiksemate, 140-370-liitriste konteinerite uueks tühjendushinnaks 1,02 eurot ja kõige levinumate, 600-1100-liitriste konteinerite tühjendamise hinnaks 1,24 eurot. „Me räägime tagasihoidlikest hinnamuutustest, eurosentides mõõdetavatest suurusjärkudest, mis oleks aidanud meil edasi tegutseda. Tallinn lükkas meie taotluse tagasi,“ ütles Vääna.

Ragn-Sellsi juht rõhutas, et ükski klient ei jää teenindamata ka peale lepingu ülesütlemist. „Ragn-Sells on valmis teenindama kõiki kliente kuni linn kuulutab välja uue hanke ja leiab uue teenindaja. Meie keskendume edaspidi korraldatud jäätmeveoga mitte hõlmatud teenuste osutamisele ja seda nii era- kui äriklientidele,“ rääkis Vääna.

Eile teatas Tallinna linnavalitsus, et Ragn-Sells soovib lõpetada hetkel kehtiva lepingu kesklinna piirkonna teenindamiseks, sest ei taha pakutud hinnaga enam teenust osutada. Pressiteates seisis, et linn on seisukohal, et Ragn-Sellsi hinnatõusu taotlus ei ole põhjendatud ja linn hinda niisama tõsta ei lase. "Kui nüüd  Tallinna linna Jäätmekeskust vahel ei oleks, siis tõstaks jäätmevedaja hinna tarbijale kahekordseks ning kodanikel ei olekski muud teha, kui ettevõtja arved kinni maksta," nentis eile abilinnapea Arvo Sarapuu pressiteate vahendusel.

Hetkel kuum