Prügifirma jättis tallinlased oma rämpsu sisse uppuma

Prügihunnikud  Foto: Andres Haabu
Äripäev • 11 aprill 2017

Eesti Korteriühistute Liit märgib, et nende poole on pöördunud mitmed Tallinna korteriühistu juhid, kes on prügiveoga seotud segaduse tõttu väga raskes seisus - kuna riigihankega valitud jäätmevedaja kohustusi täita ei suuda, lõpetatakse jäätmevedu ning ühistul tuleb ise paari päevaga uus vedaja leida.

"Tallinna Jäätmekeskuse lepingupartner süvakogumismahutitest pärinevate jäätmete kogumiseks ja vedamiseks oli Baltic Waste Management OÜ. Kahjuks ei ole ettevõte suutnud lepingut korrektselt täita ning see on põhjustanud süvamahutite ületäitumist. Nüüd said ühistujuhid kirja, kus öeldakse, et toimib vabaturg ja leidke ise endale vedaja," kirjeldas korteriühistute liidu juht Urmas Mardi pressiteate vahendusel. Tema sõnul on lubamatu panna ühistud olukorda, kus neil tuleb üleöö leida uus partner ja sõlmida uued lepingud, et majade ümbrus prügisse ei upuks.

Juba mullu sügisel kirjutas Äripäev, et Tallinna prügiveohangetele on kui välk selgest taevast ilmunud jäätmeäris täiesti tundmatu tegija, aasta varem vaid 6000 euro suuruse käibega konsultatsioonifirma Baltic Waste Management (BWM), kes koos poolemiljonilise käibega bussivedaja Tapa Autobussipargiga järjest prügiveohankeid võitis. Konkurentide sõnul on BWMis huvid abilinnapea Arvo Sarapuul ning nende hinnangul oli ettevõtte hankeedu taga Sarapuu kureeritava linnavõimu abi ja suunamine.

Kuu aja eest otsustas riigiprokuratuur alustada nende väidete kontrolli, et selgitada, kas Tallinna Sarapuul on pealinna prügiäris varjatud ärihuvisid.

Hetkel kuum