Raivo Rand: Täht pole kahtlustust ära teeninud

Raivo Ranna sõnul ei mõjuta prokuratuuri esitatud kahtlustused tema ettevõtte ega ehitusliidu tööd.  Foto: Toni Läänsalu, Postimees/Scanpix
Urmo Andressoo • 19. juuli 2017 kell 9:09

Ehitusfirma Rand&Tuulberg asutaja ja osanik Raivo Rand ei näe, et firma juhatuse esimees Taivo Täht oleks prokuratuuri esitatud kahtlustuse kuidagi ära teeninud.

Nimelt on Taivo Täht üks neljast isikust, keda prokuratuur kahtlustab Keila hooldushaigla ehitamisega seotud kelmuses. Tähe puhul täpsemalt kelmusele kaasaaitamises.

Tähele lisaks said kahtlustuse Astlanda Ehituse ja Eesti ehitusettevõtjate liidu juht Kaupo Kolsar, tema äripartner Jaan Tuha ja Keila Haigla juht Anders Tsahkna, kirjutab täna Eesti Ekspress.

Ehitusettevõtjate liidu juhatusse kuuluva Raivo Ranna sõnul pole ta teema ja selle hiljutiste arengutega väga kursis. "Ma ei oska sellest suurt midagi arvata," tõdes Rand ja lisas, et on välismaal puhkamas.

Taivo Tähele esitatud kahtlustust Rand aga õigeks ei pea. "Ma küll ei näe, et kuskilt otsast oleks Taivo mingi vea teinud," kommenteeris Rand ja viitas, et ettevõte osales ehitusõiguse saamiseks ka riigihankel. Rand&Tuulberg tegi hankele ainsa pakkumise.

Seda, et sama kahtlustuse sai ka ehitusettevõtjate liidu ja Astlanda Ehituse juht Kaupo Kolsar, Rand pikemalt kommenteerida ei soovinud. Küll aga ütles ta, et kogu liidu juhatus on praegu puhkerežiimil ning suvel koosolekuid ei toimu.

Prokuratuur esitas Keila Haiglaga seotud isikutele kahtlustuse, kuna usub, et haigla ehitamisse investeerinud MTG Grupp, mille osanikeks on Astlanda Ehituse ladvikusse kuuluvad Kaupo Kolsar, Olaf Herman ja Jaanus Otsa, andsid haiglat hallanud sihtasutusele maja renoveerimiseks 5,2 miljonit eurot laenu vaid fiktiivselt ehk paberi peal.

Prokuratuuri arvates ehitati haigla suures osas hoopis Euroopa Liidu 3,9 miljoni suuruse toetuse arvelt, ajades ehituskulud kunstlikult suuremaks kui need tegelikult olid.

Hetkel kuum