Mait Kraun • 28. august 2017 kell 17:30

Spordimaailm sai ühe miljardäri juurde

Floyd Mayweather (paremal) ja Conor McGregor (vasakul).  Foto: EPA

Sajandi poksimatšiks tituleeritud Floyd Mayweatheri ja Conor McGregori duell tõi spordimaailma ühe miljardäri juurde, kirjutab CNN Money.

Erinevate hinnangute kohaselt saab Mayweather, kes McGregorit 10. raundis võitis, nädalavahetusel toimunud poksimatši eest 300 miljonit dollarit.

Nüüd on Mayweatheril 50 võitu ning kaotusi ta professionaalse karjääri jooksul ei saanudki. Enne matši oli ta auhinnarahade, teleõiguste ja piletimüügi pealt teeninud kokku 700 miljonit dollarit.

Pärast vabavõitluse kuningaks tituleeritud McGregori võitmist peaks mehe teenistus küündima miljardi dollarini, ütles Mayweather Promotionsi tegevjuht Leonard Ellerbe. Varasemalt on seda spordimaailmas suutnud ainult korvpallur Michael Jordan ja golfimängija Tiger Woods.

„Ma arvan, et tal pole sugugi halb karjäär olnud,“ lisas Ellerbe.

Michael Jordan teenis oma karjääri jooksul palgana 93 miljonit dollarit, selgub Spotraci andmetest. Samas oli tal mitmeid häid sponsorluslepinguid, mille hulka kuulus ka eluaegne leping Nike’ga.

Just need lepingud aitasid Jordanil jõuda sportlaste miljardäride klubisse. 2015. aastal jõudis ta esmakordselt Forbesi miljardäride nimistusse. Ka Tiger Woods on selles nimistus olnud, vähemalt mõnda aega. 2009. aastal jõudis ta miljardäride klubisse, aga pärast seda on ta sealt välja langenud.

Hetkel kuum