Sven Pertens end süüdi ei tunnista

TREV-2 juht Sven Pertens astus täna Kuressaares kohtu ette.  Foto: Andres Haabu
Äripäev • 26. september 2017 kell 7:30

Lemminkäinen Eesti tegevjuhi kohalt lahkunud Sven Pertens astus täna kohtu ette süüdistatuna kelmusekatsele kaasaaitamises.

Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas alanud protsessil Pertens end süüdi ei tunnistanud. Kohtu pressiesindaja Jaanika Lusti ütles, et kohus uuris täna kirjalikke tõendeid ja kuulas tunnistajaid ning istungiga jätkatakse homme.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab kevadel ehitusettevõtte TREV-2 Grupp juhatuse esimeheks saanud Sven Pertensit soodustuskelmuse katsele kaasaaitamises. Pertens on eitanud igasugust süüd ja kriminaalasja seost tema lahkumisega Lemminkäinenist. Ta lahkus Lemminkäinen Eesti tegevjuhi kohalt möödunud suvel, olles ettevõttes töötanud ligi 20 aastat.

Süüdistuse järgi esitas Pertens ettevõtte juhatuse liikmena teadlikult valedokumente, et aidata teise ettevõtte esindajal pettuse teel saada toetust Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK). Prokuratuuri hinnangul aitas ta sellega luua KIKile ettekujutuse, nagu oleks tema esindatud ettevõte lammutanud ja utiliseerinud betoonehitise Kuressaares ning saanud teiselt ettevõttelt selle eest tasu.

Teise ettevõtte esindaja taotles valeandmetega dokumentide abil betoonehitise lammutuseks KIKilt toetust, näidates tööde tegijana ettevõtet, mida esindas just Pertens, ning tööde maksumusena enam kui 89 000 eurot.

Esitatud valeandmete põhjal otsustaski KIK taotluse rahuldada ning maksta toetust enam kui 26 000 eurot, ent kui KIK kohapeale asja kontrollima läks, avastasid nad prokuratuuri sõnul, et tööd tegi tegelikult taotluse esitanud ettevõte ise ning jättis toetussumma välja maksmata.

Hetkel kuum