Märt Belkin • 18. oktoober 2017 kell 12:27
Uudised
Ainult tellijale

TV3 müük löödi lukku

Providence Equity partner ja All Media Balticsi nõukogu esimees Pierre Danon.  Foto: Verslo Žinios

Täna läks lukku Rootsi kontserni Modern Times Group (MTG) Balti äride müük. USA erakapitalifirmale Providence Equity kuuluvad nüüd ka Eesti telekanalid TV3, TV3+ ning TV6, samuti Viasati äri.

Tehinguplaanidest anti teada juba märtsikuus, ent müügi jõustumiseks oli vaja ka Balti konkurentsiametite lube ning hulka paberimäärimist. Nüüd on see kõik tehtud ning tehing lukku löödud, teatas MTG investoritele.

Müük kajastub Rootsi meediakontserni neljanda kvartali tulemustes. Kokku oli Balti äri väärtus rahas umbes 960 miljonit Rootsi krooni ehk umbes 100 miljonit eurot. Puhast kapitalitulu saavad rootslased müügist 580 miljonit krooni ehk umbes 60 miljonit eurot.

Täpsemalt ostab MTG firmade aktsiad ja osakud täielikult Providence’ile kuuluv Leedu telekomifirma Bite Lietuva, mille külge keevitatakse kogu meediaäri, sealhulgas TV3, raadiokanalid ning Viasat Eesti.

Firma uus nõukogu esimees Pierre Danon ütles Lätis peetud pressikonverentsil, et uuenduskuuri , et ei muutu ainult ettevõtte juhtkond, vaid ka bränd – ettevõtte uueks nimeks saab All Media Baltics, vahendas Leedu ärileht Verslo Žinios.

Modern Times Groupi omandusest läks Providence Equity omandusse hulk meediafirmasid kõigis kolmes Balti riigis.

Lätis liikusid ameeriklastele telekanalid TV3, TV3+, TV6, LNT ja Kanals 2, raadiokanal Star FM ning voogedastuse portaalid Tvplay ja Skaties.

Eestis vahetasid omanikku Viasat Eesti, telekanaliid TV3, TV6 ja TV3+. Leedus liikusid Providence’ile TV3, TV3+, TV6 ning Viasat Sport Baltic.

All Media Balticsi uue äristrateegia põhielemendid saavad olema sisu edastamine internetis, koostöö telekomioperaatoritega, tellimuste edendamine ning investeeringud kõrglahutusega (HD) telesisu levitamisele, lisas Verslo Žinios.

Leedus saab kõrglahutusega sisu vaadata TV3 ja TV6 kanalites juba tuleva aasta jaanuaris. Üsna pea pärast seda hakkab AMB pakkuma HD-sisu ka Eestis ja Lätis. Tõsi, kõrglahutusega saab vaadata ainult teatud üksiküritusi. Kogu TV3 ja teiste kanalite sisu läheb kõrgekvaliteediliseks mõne aasta pärast.

Danon lubas pressikonverentsil ka, et uudisteteenused jäävad sõltumatuks ning Providence omanduses olev Leedu telekomifirma Bite ei saa mingit eelist, vaid kõigil turuosalistel on ligipääs telesisule võrdsetel tingimuste.

USA päritolu Providence Equity Partnersi omanduses on juba varasemast ajast ka telekomifirma Bite ning 28,5 protsenti Läti veebi- ja teleteenuse pakkujast Baltcom. Ameeriklasid üritasid ära osta ka siinse turu hiidu Starmani, ent väikeomanik Indrek Kuivallik lõi tehingule jala vahele ning ostis Starmani Elisa rahaga ise ära.

Hetkel kuum