Mait Kraun • 24. november 2017
Jaga lugu:

Riik võttis kütusefirmast kopsakaid dividende

Eesti Vedelkütusevaru Agentuuri juhatuse liige Priit Enok  Foto: Raul Mee

Eesti kütusevarude eest vastutava Eesti Vedelkütusevaru Agentuur ASi käive langes mullu lausa 66 protsenti ning firma sattus kahjumisse. Sellegipoolest võttis riik ettevõttest kopsakaid dividende.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et vedelike ja gaaside ladustamisega tegeleva Eesti Vedelkütusevaru Agentuuri müügitulu langes mullu 66 protsenti, 4,55 miljoni euroni. Ärikahjum ulatus 47 595 euroni, veel 2015. aastal teeniti 1,33 miljonit eurot kasumit.

Mullu töötas firmas keskmiselt kolm inimest, nii nagu ka aasta varem. Käive töötaja kohta langes 66 protsenti, 1,52 miljoni euroni. Keskmine brutotasu langes protsendi võrra, 3817 euroni kuus.

Ettevõte on Eesti Vabariigilie strateegiliselt oluline äriühing, mille ülesandeks on Eesti vedelkütusevaru moodustamine ja haldamine ning selle uuendamine.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Eestisse imporditud vedelkütuse siseriiklik tarbimine ületas 2016. aastal 1,2 miljoni kuupmeetri taseme. Kütusehinnad tanklas tõusid aasta jooksul üle 10 protsendi,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes. Ettevõte lisas, et tarbijad on pidanud harjuma hüplike tanklahindadega.

Selle majandusaasta (2017) eesmärkideks on hoiulepingute efektiivne uuendamine, kütuse roteerimisega jätkamine, varude tasemete omavaheline tasakaalustamine ja erinevate organisatsioonide töös osalemine.

Ettevõtte omanik on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Eelmisel aastal võttis riik firmast dividende 1,16 miljonit eurot. 2015. aastal võeti ettevõttest 600 000 eurot dividende.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum