Äripäev • 28. november 2017 kell 7:56

Coop Pank hakkab sakslastelt hoiuseid koguma

Coop Panga nõukogu esimees Jaanus Vihand andmas panga juhatuse esimehele Margus Ringile üle kivi, mis sümboliseerib panga uusi pakette nimega Rahn ja Rändrahn.  Foto: Andras Kralla

Coop Pank alustas koostöös finantsvahendusplatvormiga Raisin hoiuste kogumist Saksamaa ja Austria turult, saadud raha paneb firma laienemisesse Eestis.

Coop Pank pakub Saksamaal ja Austrias hoiustajatele sõltuvalt tähtajast ja hoiusesummast tootlust 0,9 kuni 1,15% aastas, teatas pank. Korraga saab paigutada 10 000 kuni 100 000 eurot ja maksimaalne hoiustamistähtaeg on kolm aastat.

Coop Panga juhatuse liige Hans Pajoma ütles pressiteate vahendusel, et Raisini kaudu rahvusvahelistelt turgudelt kaasatud hoiuseid kasutab pank tegevuse laiendamiseks Eestis.

“Esmane hoiustajate huvi meie vastu on suur, sest suudame pakkuda võrreldes Euroopa suurpankadega paremat tootlust," rääkis ta. Klientide esmane tagasiside näitab, et kuna Eestit teatakse rahvusvaheliselt kui positiivse kuvandiga riiki, mille majandus on korras ja riigireiting kõrge, siis on valmisolek Coop Panka hoiustamiseks olemas, märkis Pajoma.

Panga laenuportfell kasvas tänavu 9 kuuga 40 protsenti ja ulatus septembri lõpu seisuga 215 miljoni euroni. Hoiuseportfell kasvas samal ajal 22 protsenti, ulatudes 309 miljoni euroni. Coop Panga 9 kuu puhaskasum oli 4,4 miljonit eurot.

Raisin on 2013. aastal Saksamaal asutatud finantstehnoloogia ettevõte, mis pakub hoiustajatele võimalust võrrelda platvormiga liitunud Euroopa pankade hoiustamistingimusi ja leida nende seast endale sobivaim.

Tänavu augusti seisuga oli Raisin vahendanud hoiuseid üle 4 miljardi euro väärtuses. Enam kui 30 riigis tegutsev Raisin teeb Euroopas koostööd 38 pangaga, ettevõttel on üle 90 000 kliendi.

Hetkel kuum