Äripäev • 7. veebruar 2018 kell 10:06

Soome omanikud lahkusid koolitusfirmast Invicta

OÜ Turundusproff ainuosanik ja juhatuse liige Anu-Mall Naarits  Foto: Meeli Küttis

Soome kontsern FCG müüs koolitusfirma FCG Invicta OÜ veebruari alguses Eesti päritolu OÜ-le Turundusproff. Tehingu hinda osapooled ei avalda.

OÜ Turundusproff ainuosaniku ja juhatuse liikme Anu-Mall Naaritsa sõnul jätkab Invicta tegevust iseseisva äriühinguna ning ärinimi muudetakse Invicta OÜks. Ettevõte jätkab juhtimiskoolituste, konsultatsiooni ja kootsingu teenuste pakkumist. Samuti jätkab Invicta tegevust samade meeskonnaliikmete ning treeneritega.

Invicta müünud FCG Soome Consulting Group Ltd teatas, et jätkab oma rahvusvahelise võrgustiku laienemist ja koolitustegevust Soomes ja Rootsis, kuid lõpetab koolitustegevuse Eestis. Kõige olulisema tehingu sõlmimise põhjusena tõi FCG välja, et tema strateegilised prioriteedid kasumliku kasvu saavutamiseks asuvad muudel turgudel. "Eesti kompaktne suurus eelistab kohalikke mängijaid, Turundusproff on tugev mängija," teatas FCG oma kodulehel.

OÜ Turundusproff omandas 2010 aastal samuti soomlastelt Soome Markkinointi Instituutilt turunduskoolituste ettevõtte, mis kannab brändinime Marketingi Instituut. Eelmisel aastal võttis Turundusproff üle ka juhtimisajakirja Director ning ajakirja Inseneeria väljaandmise. OÜ Turundusproff annab tööd 16 inimesele, firma käive ulatus 2017 aastal 866 000 euroni.Invicta on 1990 aastal loodud koolitusfirma, mis annab tööd 7 inimesele. Firma käive ulatus 2017 aastal 350 000 euroni.

Hetkel kuum