Draghi: Euroopa pangad võivad peagi hakata bitcoine hoidma

Euroopa Keskpanga presidendi Mario Draghi sõnul võivad lähitulevikus ka Euroopa finantsasutused asuda krüptovaluutat näppima.  Foto: EPA
Urmo Andressoo • 8. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Bitcoini futuuride jõudmine USA börsile jõudmine on märgiline samm ning võib avada värava ka Euroopa pankadele bitcoinipositioonide loomiseks, ütles Euroopa Keskpanga president Mario Draghi.

Sel nädalal toimunud Euroopa parlamendi kohtumise ava- ja lõpukõnes teemat puudutanud Draghi tõdes, et võrreldes teiste regioonidega on Euroopa pangad seni näidanud digitaalvaluutade vastu piiratud huvi. Seda sõltumata suurest avalikust populaarsusest, vahendas veebiportaal ccn.com. See trend võib aga krüptovaluuta murdmisel peavoolu finantsraamistikku muutuda, tõdes ta.

Tegu on erakordse avaldusega, kuna varem on Draghi olnud krüptovaluutade suhtes märksa skeptilisem, nimetades neid reguleerimata ja väga riskantseks varaklassiks. Nüüd märkis ta, et pangad peavad väga aktiivselt kaaluma, kas ja mil viisil krüptovaluutasid oma portfelli lisada.

Draghi ütles kohtumisel, et lähitulevikus on keskpangal plaanis Euroopa Liidu ühtse pangandusjärelevalve mehhanismi ehk SSMi kaudu üle vaadata riskid, mida digitaalvaluuta omamine ning käitlemine võiks pankadele kaasa tuua. Pooleteise aasta eest täheldas Draghi , et keskpangal puudub autoriteet bitcoini kasutamist reguleerida, kuid praegu on keskpank selles vallas võtmas endale üha suuremat nõustavat ja ülevaatavat rolli.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt