Advokaat Särgaval keelati kriminaalasjades õigusteenuse osutamine

23. veebruar 2018, 13:45
Vandeadvokaat Viktor Särgava (esiplaanil).
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180223/NEWS/180229795/AR/0/AR-180229795.jpg

Advokatuuri juhatus keelas Hirve-Gammeri kriminaalasjaga seoses hiljuti kinni peetud ning kuritegelikku ühendusse kuulumise eest kahtlustuse saanud vandeadvokaadil Viktor Särgaval kriminaalasjades õigusteenuse osutamise.

Eesti Advokatuuri juhatuse teisipäevasele korralisele istungile oli ühe päevakorrapunktiga seoses kutsutud ka advokaadibüroo Laus & Partnerid vandeadvokaat ja partner Viktor Särgava. Advokatuuri juhatus kuulas Särgava ära, hindamaks kõigepealt, et käimasolev menetlus ei kahjusta tema kliendi huve ja et õiguskaitseorganid käituvad tema suhtes korrektselt ning kooskõlas seadusega.

Advokatuuri selgitusel võib juhatus otsustada advokaadi kutsetegevuse peatamise, kui tekib olukord, kus kliendi huvid pole kaitstud. Samas enne kohtuotsust üldjuhul kutsetegevust ei peatata, kuna Eestis kehtib süütuse presumptsioon ja kahtlustuse esitamine ei tähenda süüdimõistmist.

Küll leidis advokatuuri juhatus, et kuni advokaat on ise menetlusalune, ei peaks ta suhtlema klientide nimel uurimisorganitega ega ajama kriminaalasju kohtus. Selle vältimiseks otsustas juhatus Särgava tegevuse osaliselt peatada ning keelata tal kriminaalasjades õigusteenuse osutamise, kuni kestab tema suhtes kriminaalmenetlus.

Särgava versioon juhatuse koosolekul toimunust oli Advokatuuri omast palju leebem. Tema sõnul tal mitte ei keelatud kriminaalasjades õigusteenust osutada, vaid „juhatuse koosolekul me konsensuslikult arutasime, et on parem, kui ma kuni kriminaalmenetluse lõpuni kliente kriminaalasjades ei esinda.“

Keskkriminaalpolitsei pidas eelmisel nädalal kuritegelikku ühendusse kuulumise kahtlusega kinni ärimehed Hubert Hirve ja Pavel Gammeri, kunagised õiguskaitseorganite töötajad Viljar Subka ja Aivar Orukase ning veel mitu isikut, kaasa arvatud vandeadvokaat Särgava.

Särgava ütles eelmisel nädalal "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ta ei tunnista ennast üheski kuriteos süüdi ning täieliku üllatusena tuli ka talle esitatud kahtlustus, mis põhimõtteliselt seisneski tema igapäevatöö tegemises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2018, 13:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing