Äripäev • 8. märts 2018 kell 10:34

Naismiljardäriks saadakse enamasti Hiinas

Mullune ise varanduse teeninud naiste tabeli liider, Pekingi kinnisvaraarendaja Chen Lihua jäi tänavu kolmandaks.  Foto: Wikipedia

Hiina on Forbesi nimekirja tipus, kuhu on kogutud ise oma varanduse teeninud naised.

Kümnest kõige rikkamast nn self-made-women’ist viis on pärit Hiinast ja 50 kõige rikkama seas on Hiinast pärit 28 naist, kirjutab BBC.

Zhou Qunfei, kes rajas firma, mis valmistab sülearvutites ja nutitelefonides kasutatavat klaasi, on maailma rikkaim ise varanduse teeninud naine 9,8 miljardi dollariga. Tema firmal Lens Technology on leping mitme suure tehnoloogiafirmaga, nende seas näiteks Apple’i ja Samsungiga.

Vaesest maapiirkonnast pärit Zhou rikaste naiste üldjärjestuses 16. kohal.

Zhou tõukas esikohalt Pekingi kinnisvaraarendaja Chen Lihua, kelle varanduse väärtuseks arvutas Forbes 8,1 miljardit eurot. Chen on nüüd kolmandal kohal ja tema vara väärtus pole aastaga kuigivõrd muutunud.

Teisele kohale tõusis teine Hiina kinnisvaraarendaja Wu Yajun, kelle tegutsemispiirkond on lääne pool asuv linn Chongqing. Tema vara hindas Forbes 9,3 miljardile dollarile, mida on 83 protsenti rohkem kui aasta varem.

Rikkaim ise varanduse teeninud naine väljastpoolt Hiinat on ameeriklane Diane Hendricks, kes on üks Wsconsinis rajatud firma ABC Supply rajajaid, mis kuulub Ameerika suuremate katuse- ja aknamüüjate hulka.

Hiinaga pea sama suure rahvaarvuga Indiast on ise varanduse teeninud naiste edetabelis vaid üks inimene – Kiran Mazumdar, kes veab ravimigiganti Biocon.

Silmatorkav on miljardäride varanduse kasv eelmisel aastal. Nii kasvas Zhou varandus aastaga 45 protsenti, Hongkongi ravimifirma omanik Zheng Xiangling aga rohkem kui kahekordistas aastaga oma vara.

Hetkel kuum