Äripäev • 28. märts 2018 kell 8:45

Pant töötab ikka "Tallinna Eiffeli" plaani kallal

Enn Pant.  Foto: Andras Kralla

Enn Pandi ja Ain Hanschmidti firma Infortari Lasnamäele plaanitav Tallink City meelelahutus- ja kaubanduskeskus võib esialgses suurejoonelises plaanis ehitamata jääda, ehkki midagi Infortar Lasnamäele ehitada soovib.

"Siiamaani töötame selle kallal, aga sada protsenti ei ole kindel," ütles Pant intervjuus Eesti Ekspressile  vastuseks küsimusele, kas Lasnamäele kerkib Tallink City meelelahutus- ja kaubanduskeskus.

Pant nentis, et kaubanduskeskusi on palju, neist mõned on tühjad ning samuti on tõusuteel netikaubandus. "Kindlasti tuleb midagi Lasnamäele juurde," ütles Pant, ent ei soostunud avaldama, millisel kujul.

"Oleksime olnud juba neli-viis aastat avatud, aga meie ehitusplaane hoiti pikalt kinni," lisas Pant Ekspressile ning märkis, et projekti hoidis tagasi Tallinna linn.

Äripäev kirjutas esimest korda 2006. aastal, et AS Infortar rajab Tallinnasse meelelahutuslinnaku Tallink City, millest peaks saama Tallinnale samasugune sümbol nagu sümboliseerib Eiffeli torn Pariisi. Tookord oli projekti valmimisajaks planeeritud 2010. aasta. Projekti kogumaksumus pidi olema 4,5 miljardit krooni (288 miljonit eurot).

2007. aastal sai meelelahutuskeskuse detailplaneering Lasnamäe linnaosa heakskiidu ning ehitus pidanuks algama järgmisel aastal. 2008. aastal aga selgus, et projekt seisab ning Hanschmidt vaikib. Tallinna linnaplaneerimisamet ootas toona mais juba viis kuud Infortari kooskõlastusi planeeringu märkustele.

Loe Eesti Ekspressist täispikka intervjuud Enn Pandiga.

Hetkel kuum