Äripäev • 18. aprill 2018 kell 9:48

Veel üks pahandus võib Aabi trellide taha viia

Jaak Aab  Foto: Andras Kralla

Kui jääknähtudega autoroolist tabatud riigihalduse minister Jaak Aab peaks veel kord liikluseeskirja rikkumisega vahele jääma, siis võib teda oodata šokivangistus.

Jaak Aabi kiiruseületus fikseeriti alal, kus on lubatud sõita 50 km/h, aga Aab sõitis 73 km/h. Politsei tuvastas, et tema väljahingatavas õhus oli alkoholisisaldus 0,14 milligrammi liitri kohta, mis tähendab 0,28 promilli veres. Seda on 0,05 mg/l rohkem kui seadus lubab.

Kui selline asi juhtub esimest korda, siis on karistuseks rahatrahv. Aabil aga võeti kuuks ajaks juhiluba ära, sest ta ei rikkunud liikluseeskirja esimest korda.

„Antud juhul võttis uurija arvesse mehe varasemat liikluskäitumist ning leidis, et kuna varasem kehtiv karistus kiirusületamise eest ei ole oodatud mõju avaldanud ning juht pani toime uue rikkumise, tuleb talle rahalise karistuse asemel määrata karmim karistus,“ ütles Tartu patrullitalituse juht Alvar Pähkel Äripäevale. „Kui seegi tulemust ei anna, järgneb reeglina juba šokivangistus ehk politsei taotleb kohtult karistuseks aresti.“

Eile teatas Jaak Aab tagasiastumisest, väites, et viivitas juba 11. märtsil aset leidnud vahelejäämisest teatamisega põhjusel, et ei tahtnud löögi alla seada riigieelarvestrateegia valmimist.

Peaminister Jüri Ratas kuulis Aabi vahejuhtumist siseminister Andres Anveltilt, aga pidas Aabi käitumist igati riigimehelikuks ja väljendas usku, et Keskerakond saab edaspidi tema kogemusi väärikal ametikohal kasutada.

Hetkel kuum