• Jaga lugu:

  Ossipenko taandub Tallinnast

  Nelja aasta eest jõuliselt Tallinna tänavapuhastusärisse sisenenud Ida-Viru kommunaalärikuningas Nikolai Ossipenko müüs pealinna äri konkurent Eesti Keskkonnateenustele.

  Samuti otsib Ossipenko juba mõnda aega ostjat oma prügikäitlusärile.
  Ossipenko Ida-Virumaal ja Tallinnas tänavate hooldusega tegeleva firma N&V OÜ Tallinna hankelepingud liikusid NVTeed OÜ-sse, mille emafirma OÜ Tallinna Keskkonnateenused osad omandas Eesti Keskkonnateenused. Tehing peab saama veel konkurentsiameti heakskiidu.
  Hoogne laienemine

  Initsiatiiv tuli müüja poolt, kuid Ida-Virumaa osa nad ei pakkunud.

  Argo Luude,
  Eesti Keskkonnateenused juhataja
  Tallinna magistraalteede ja -rajatiste puhastamine on jagatud viide piirkonda. Kolme aasta tagustel riigihangetel napsas kõige suurema piirkonna, kesklinna, endale Tänavapuhastuse AS. Kaks piirkonda võitis Jaaksoni Linnahooldus OÜ ning kaks Ossipenko firma N&V OÜ. Viimase võidud tulid tänu sellele, et aasta varem oli ostetud seal toimetanud Teehoolduse OÜ (endine Teho – toim). See tehing andis Ossipenkole kahe piirkonna oskusteabe, ilma milleta ta vaevalt oleks suutnud neis piirkondades edukaid pakkumisi teha.
  Vahepealsete aastatega on pealinna tänavapuhastusäris hoogsalt kanda kinnitanud aga Eesti Keskkonnateenused. Kui 2016.a osteti Jaaksoni Linnahooldus, siis nüüd tehti tehing N&V-ga, kes müüs oma Tallinna äri. Viiest Tallinna magistraalteede puhastamise piirkonnast on juhul, kui konkurentsiamet viimasele tehingule rohelise tule annab, neli Eesti Keskkonnateenuste käes.
  Eesti Keskkonnateenused juhtaja Argo Luude sõnul on nende juriidiline teenistus optimistlik, kuna tehing ei oma terve Eesti osas nii suurt turumõjutust, et konkurentsiamet peaks seda keelama. Küll oleks see tõenäoline, kui ka N&V Ida-Virumaa lepingud oleks neile maha müüdud.
  „Initsiatiiv tuli müüja poolt, kuid Ida-Virumaa osa nad ei pakkunud,“ selgitas Luude.
  Läbirääkimised läksid Luude kinnitusel lihtsamalt, kuna nii Ossipenko kui nende hinnangud olid üsna lähestikku, mis võiks kaup maksta.
  Palju siis kaup maksis? „See on konfidentsiaalne ja ma ei saa ostuhinda avaldada. Aga nagu ikka, müüjale tundub hind väike ja ostjale kõrge, aga eks seal vahepeal siis kokkuleppele saadakse,“ ütles Luude muiates.

  Võitjad piirkondade kaupa ja aastane tööde hind (ilma käibemaksuta):

  Ida piirkond. OÜ N&V, 2,6 miljonit eurot.

  Lõuna piirkond. OÜ N&V, 825 000 eurot.

  Kesklinna piirkond. Tänavapuhastuse AS, 3,6 miljonit eurot.

  Lääne piirkond. OÜ Jaaksoni Linnahooldus, 1,3 miljonit eurot.

  Põhja piirkond. OÜ Jaaksoni Linnahooldus, 1,1 miljonit eurot.

  Allikas: riigihangete register

  Konkurent, Tänavapuhastuse ASi juhataja Vello Kink hindas tehingu võimalikku hinda 3-5 miljoni euro vahele. Ta ütles ka, et Ossipenko nende poole müügipakkumisega ei pöördunud.
  Miks Ossipenko Tallinnast taandub, seda Äripäevaga vestelnud ei teadnud. „Tallinnas pole lihtne töid teha, linnapoolne kontroll on kõva,“ sõnas Kink, lisades, et töö on pingeline ning selles äris tuleb iga päev juures olla.
  Võimalik, et Ida-Virumaa kommunaalärimiljonäri pealinna äri mahamüümise taga on tervis, mis ei lase täie võimsusega äridel silma peal hoida. Juba 2014. aasta maikuus lõpetati Viru maakohtu määrusega parandamatult haigestunud Ossipenko suhtes kriminaalmenetlus kohtuasjas, kus teda süüdistati ettevõtte juhina Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi lähikondsetele varaliste soodustustega teenuste osutamises.
  Süüdistuse järgi esitas N&V juhatuse liige Nikolai Ossipenko 2006. aasta septembrist kuni 2009. aasta augustini Kohtla-Järve linnavalitsusele kinnitamiseks valeandmeid tehtud remondi, hoolduse ja korrashoiutööde kohta. Linnale tekitati enammakstud arvete alusel kahju üle 850 000 euro. Juriidilise trikiga pääses kriminaalasjast ka Ossipenko ettevõte AS N&V, mis ühendati uude äriühingusse nimega OÜ N&V. Vana N&V aga kustutati äriregistrist.
  Prügiäri samuti müügis
  Sama hoogsalt kui tänavapuhastusärisse, sisenes Ossipenko aastate eest ka Tallinna prügiärisse. Toona vormistati Adelan Prügivedude ost kõigepealt Ossipenko venna Viktori ja vennanaise Raissa firma nimele.
  Äripäevaga mängis Ossipenko siis pimesikumängu. Tema ei teadvat tehingust midagi ja kõik see on vend Viktori teema, kes püüab ka prügiäris kanda kinnitada. Kuid möödus pool aastat ja Adelan Prügiveod liikus edasi juba Ossipenko naise Natalia firmale.
  Praegu on Natalia Ossipenko nimel Eesti suuruselt kolmas prügivedaja Ekovir. Peamiselt Ida-Virumaal kanda kinnitanud ettevõttel on Tallinnas kaks piirkonda Põhja-Tallinnas ning üks piirkond Lasnamäel. Lisaks veetakse jäätmeid ka Lääne-Virumaal. Samuti on Ossipenko kontrolli all Uikala prügila Ida-Virumaal.
  Nüüd räägivad Eesti suuremate prügifirmade juhid, et Ossipenko jäätmekäitlusärid on juba mõnda aega olnud müügis. Ragn-Sellsi juhatuse liige Rain Vääna kinnitas Ekoviri müügis olemise infot. Küll märkis ta, et Ragn-Sellsil ostuhuvi ei ole.
  Ka Eesti Keskkonnateenused juhataja Argo Luude sõnas, et Ekoviri on neile pakutud, aga selleks tehinguks nad konkurentsiametilt kindlasti luba ei saaks ja seetõttu pole ka neil ostuhuvi.
  Nikolai Ossipenkolt ei õnnestunud kommentaari saada.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tegelikult oleme me eriolukorras – käitugem siis vastavalt
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Dow Jones lõpetas nädala ajaloolise tipptulemusega
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Reklaamimüügi TOPi võitja: olime valmis suuremaks kukkumiseks
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Fotod: varju hoidnud ERIALi niiditõmbajad astusid kohtu ette
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.