Rahumaa: tehinguid tuleb veel, läheme ka börsile

Ettevõtja Indrek Rahumaa lubab, et tema ettevõte ostab veel brände.  Foto: Andres Haabu
Marge Väikenurm • 14. juuni 2018 kell 13:50

Prantslaste veebipoe ostnud pesutootja Indrek Rahumaa tahab äri laiendada kahe-kolme brändiga ja hiljemalt järgmise aasta alguses noteerida võlakirjad Stockholmi börsil.

„Läbirääkimised käivad. Praegu ei oska veel öelda, millised edukalt lõpevad, aga pooleteise aasta jooksul tahaks osta kaks-kolm tuntud pesubrändi,“ ütles Rahumaa ja viitas, et endine Lauma International, praegune European Lingerie Group AB (ELG) võttis sihikule Euroopa tegijad. Mullu nime muutnud Lauma omandas täna Prantsusmaa suurima luksuspesu müügile keskendunud veebipoe Dessus-Dessous. 

Aasta tagasi ostis Rahumaa Saksa pesutootja Felina, mis läks maksma ligi 30 miljonit eurot. Ka pärast seda lubas ta, et see ei jää ainsaks suuremaks tehinguks. Eelmine aasta oli veel aeg, kui Rahumaa pärast pikka pausi astus avalikkuse ette, olles pikalt madalat profiili hoidnud – välismaal äri arendanud ja investeerinud mitmesse ettevõttesse.

Lükkab pakkumisi tagasi

ELG saab Rahumaa sõnul tihti uusi pakkumisi, kuid enamik neist ei sobi. „Eitavaid vastuseid saadakse meilt igal nädalal,“ lausus ta. „Paljud võtavad ise ühendust, aga hoiame ise ka silma peal.“

Rahumaa maksis Dessus-Dessous’ eest just selle summa, mida prantslased tahtsid. Hinda Rahumaa ei avalda, kuid laenu ELG tema sõnul ei võtnud. Abiks oli muu. Nimelt ilmus veebruaris uudis, et ELG emiteeris Rootsis 40 miljoni euro eest tagatud võlakirju, et rahastada firma kasvustrateegiat. Seega just see aitas rahastada ka Dessus-Dessous’ ostu. Hiljemalt järgmise aasta alguses kavatseb ELG noteerida võlakirjad Stockholmi börsil.

Raha võlakirjadest

Kui sellel aastal mõjutab Dessus-Dessous’ ostmine ELG grupi kogukäivet vähe, siis järgmiseks aastaks ennustab Rahumaa, et Dessus-Dessous’ käive kasvab 50%. Mullu oli grupi müügitulu üle 73 miljoni euro. 

Läbirääkimised algasid prantslastega detsembris. Koostööd on firmad teinud aga juba pikemalt, sest Dessus-Dessous müüb ELG kahte brändi, nende seas Felinat, mille läinud aastal ostis. 

Rahumaa sõnul on online-kaubanduse arendamine ELG üks eesmärk ja Dessus-Dessous’ soetamine on selles suunas alles esimene samm. “Hakkasime sellele pärast Felina ostmist mõtlema. Tarbija paratamatult liigub sinnapoole.”

Hetkel kuum