• Jaga lugu:

  Vaata, kus Rail Balticu ümber kaevandada tahetakse

  Rail Balticu trassi ümber asuvatel riigimaadel tahab geoloogilisi uuringuid teha palju tuntud firmasid, aga ka mõni selline, mille omanikel on kirju taust.

  Keskkonnaametilt riigile kuuluvatel kinnistutel ­liiva, kruusa ja paekivi tarbevarude väljaselgitamiseks geoloogiliste uuringute lubasid taotlenud ettevõtete hulgast leiab paar kirju minevikuga omanikega firmat. Näiteks taotleb Pärnu külje all Kõima külas RMK maadel geoloogilise uuringu luba eelmisel aastal asutatud Dozerland OÜ, kelle omanik on suurejoonelise kokaiiniäri eest süüdi mõistetud Priit Karotamm. Karotammel on aastate eest saadud teinegi kriminaalkaristus, kui ta purjuspäi lõi ööklubis Sunset rusikaga näkku ühte ööklubi külastajat ning seejärel tagus jalaga turvameest.
  Kakluse eest on aastate eest kriminaalkorras karistatud ka Karotamme kunagist klassivenda Martin Heinsalu, kelle firma Teesiht OÜ on esitanud RMK maadele Saarde vallas kaks geoloogiliste uuringute taotlust.
  Alloleval kaardil näed, millistes kohtades soovitakse teha geoloogilisi uuringuid. Järgnevas nimekirjast leiad, millised ettevõtted ja millises asukohas on uuringuteks taotluse esitanud. Nimekirjas ei ole eramaadele esitatud uuringuloa taotlusi.
   
   
  Maavarade OÜ
  Pärnu maakonnas Saarde vallas Kamali külas kinnistutel Kanaküla metskond 17, Kanaküla metskond 5 ja Kanaküla metskond 16. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 23,18 ha.Pärnu maakonnas Saarde vallas Kanaküla külas kinnistul Kanaküla metskond 7. Taotletava uurimistöö ala pindala on 267,35 ha.Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas Leina, Krundiküla, Urissaare ja Orajõe külas kinnistutel Põdra, Kuusiku, Altvälja, Lombimaa ja Luha, uuringuruumi teenindusala kogupindala on 38,56 ha.Harju maakonnas Kiili vallas, Rae vallas ja Tallinna linnas asuvatele katastriüksustele Viimsi metskond 52.Harju maakonnas Saku vallas Tammejärve külas katastriüksusele Viimsi metskond 10, taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 22,12 ha.Harju maakonnas Kiili vallas Kangru alevikus katastriüksusele Viimsi metskond 52, taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 22,12 ha.Pärnu maakonnas Tori vallas Eavere külas kinnistul Halinga metskond 41, taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 57,83 ha.Pärnu maakonnas Saarde vallas Kanakülas ja Viljandi maakonnas Põhja-Sakala vallas Iia külas katastriüksustele Kanaküla metskond 7 ja Kõpu metskond 11 ja 25. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 450,29 ha.Rapla maakonnas Rapla vallas Jalase külas katastriüksusel Vardi metskond 52, taotletava üldgeoloogilise uurimistöö teenindusala pindala on 99,12 ha.Rapla maakonnas Märjamaa vallas Nääri külas katastriüksusel Velise metskond 14, taotletava üldgeoloogilise uurimistöö teenindusala pindala on 192,12 ha.Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas Nepste külas kinnistul Laiksaare metskond 2, taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 153,57 ha.
  Eesti Killustik OÜ
  Harju maakonnas Saku vallas asuvale katastriüksusele Viimsi metskond 19, taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 97,56 ha.Pärnu maakonnas Vändra vallas Sohlu külas kinnistutel Vändra metskond 48  ja Vändra metskond 43, uuringuruumi teenindusala kogupindala on 55,80 ha.Rapla maakonnas Kohila vallas Loone külas katastriüksusel Vahastu metskond 271 ja katastriüksusel Vahastu metskond 73.Pärnu maakonnas, Paikuse vallas, Seljametsas külas Surju metskond 35 kinnistul. Uuringuruumi teenindusala kogupindala on 19,41 ha.Pärnu maakonnas Halinga vallas Pööravere külas kinnistul Halinga metskond 14. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 61,16 ha.Pärnu maakonnas Saarde vallas Marana külas kinnistul Lodja metskond 17. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 23,03 ha.Pärnu maakonnas Vändra vallas Kobra külas katastriüksusel Vändra metskond 9.Pärnu maakonnas Vändra vallas Sohlu külas katastriüksusel Vändra metskond 48.Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas Penu ja Massiaru külas katastriüksustel Orajõe metskond 4 ja Orajõe metskond 63.Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas Krundiküla külas katastriüksusel Orajõe metskond 2.Rapla maakonnas Kohila vallas Loone külas katastriüksusel Vahastu metskond 271 ja katastriüksusel Vahastu metskond 73.Rapla maakonnas Järvakandi vallas Järvakandi alevis katastriüksusel Käru metskond 4 ja Rapla maakonnas Kehtna vallas, Selja külas katastriüksusel Kõnnu metskond 2.
  TREV-2
  Rapla maakonnas Märjamaa vallas Pajaka külas katastriüksustel Vardi metskond 41 ning Vardi metskond 2.Harju maakonnas Saku vallas Tammemäe külas katastriüksusel Viimsi metskond 16.Rapla maakonnas Märjamaa vallas Ülejõe külas katastriüksusel Vardi metskond 191. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 21,93 ha.Harju maakonnas Saku vallas Männiku külas katastriüksustel Viimsi metskond 13 ja Viimsi metskond 242. Uuringuruumi teenindusala pindala on 64,65 ha.Harju maakonnas Saue vallas Tagametsa külas katastriüksusele Kernu metskond 31, taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 56,63 ha.Harju maakonnas Saue vallas Muusika külas katastriüksusele Kernu metskond 5. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 43,07 ha.Pärnu maakonnas Tori vallas Eavere külas kinnistul Halinga metskond 41 Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 57,83 ha.Pärnu maakonnas Halinga vallas, Enge külas katastriüksusel Halinga metskond 16.Harju maakonnas Saku vallas Männiku külas katastriüksusel Männiku polügoon. Uuringuruumi teenindusala pindala on 34,23 ha.Rapla maakonnas Märjamaa vallas Põlli külas katastriüksusel Vardi metskond 191. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 21,93 ha.Rapla maakonnas Märjamaa vallas Pajaka külas katastriüksustel Vardi metskond 41 ning Vardi metskond 2. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 25,39 ha.Pärnu maakonnas Paikuse vallas Seljametsa külas katastriüksusel Surju metskond 35. Uuringuruumi teenindusala kogupindala on 113,02 ha.Eesti Vabariigi sise- ja territoriaalmeres Pärnu maakonna rannikust ligikaudu 3,8 kuni 9,6 km kaugusel ning ligikaudu 165 m kaugusel riigipiirist Lätiga. Taotletav uuringuruum koosneb kolmest lahustükist, uuringuruumi teenindusala kogupindala on 1764,74 ha. Uurimissügavus on kuni 10 m.
  Suuremäe Karjäär OÜ
  Pärnu maakonnas Vändra vallas Mädara külas katastriüksusel Vändra metskond 3. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 51,91 ha.Pärnu maakonnas Surju vallas Ristiküla ja Ilvese külas katastriüksusel Lodja metskond 1.

  Rail Balticu raudteetrassi läheduses positsioonid võtnud kaevandajaid teeb närviliseks hiljutine Eesti Energia teade, et riigile kuuluv kontsern asus mööda raudteed Pärnusse transportima aherainet, millest kohalik koostööpartner toodab killustikku. Loe probleemist lähemalt SIIT.

  YIT Infra Eesti AS
  Pärnu maakonnas Pärnu linnas Põlendmaa külas kinnistul Taali metskond 2. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 89,18 ha.Harju maakonnas Saku vallas Männiku külas katastriüksusele Männiku polügoon. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 79,61 ha.
  OÜ SOKKEL HOLDING 
  Pärnu maakonnas Tori vallas Rütavere, Kilksama ja Võlla külas kinnistutel Taali metskond 66, Taali metskond 53 ja Taali metskond 54, uuringuruumi teenindusala kogupindala on 620,80 ha.Rapla maakonnas Kohila vallas Pihali külas katastriüksustel Vardi metskond 80 Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 298,20 ha.
  Osaühing C.B.A.
  Harju maakonnas Saku vallas Tammemäe külas katastriüksusele Viimsi metskond 16. Harju maakonnas Saku vallas Männiku külas katastriüksusel Viimsi metskond 19. Uuringuruumi teenindusala pindala on 32,88 ha.
  OÜ Inseneribüroo STEIGER 
  Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas Nepste külas katastriüksustel Laiksaare metskond 100 ja Laiksaare metskond 3.
  Lemminkäinen Eesti AS
  Pärnu maakonnas Paikuse ja Surju vallas katastriüksustel Taali metskond 2  ja Välinõmme metskond 1. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 31,40 ha.
  AS Kiirkandur
  Pärnu maakonnas Saarde vallas Lodja külas Lodja metskond 6 kinnistul. Taotletava uuringuruumi pindala on 35,10 ha.
  AS Tariston
  Pärnu maakonnas Sauga vallas Kilksama külas kinnistul Surju metskond 48. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 24,79 ha.
  Paekivitoodete Tehase OÜ
  Harju maakonnas Jõelähtme vallas Maardu külas kinnistutel Viimsi metskond 72, Viimsi metskond 73 ja Pruuli.
  Teesiht OÜ
  Pärnu maakonnas Saarde vallas Lodja külas kinnistul Lodja metskond 6. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 21,05 ha.Pärnu maakonnas Saarde vallas Kikepera külas kinnistutel Välinõmme metskond 9, Kilingi metskond 1. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 31,45 ha.
  Dozerland OÜ
  Pärnu maakonnas Pärnu linnas Kõima külas asuvale katastriüksusele Audru metskond 52. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 9,48 ha.
  Allikas: Ametlikud Teadaanded
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Vastukaja: stopp välistööjõuga skeemitamisele!
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Muusikaturu valitseja tuli Amsterdamis börsile
Prantsuse firmast Vivendi eraldatud Universal Music Group debüteeris täna edukalt Amsterdami Euronexti börsil.
Prantsuse firmast Vivendi eraldatud Universal Music Group debüteeris täna edukalt Amsterdami Euronexti börsil.
Jah või Ei: ettevõtte RIA.com Marketplaces 15 küsimusega kõiki valdkondi hõlmav test
Mida sa tead e-residentsusest? Aga automüügist ja kinnisvarast? Ja investeerimisest? Vasta 15-le Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces küsimusele ja saa teada, milles oma teadmisi täiendada!
Mida sa tead e-residentsusest? Aga automüügist ja kinnisvarast? Ja investeerimisest? Vasta 15-le Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces küsimusele ja saa teada, milles oma teadmisi täiendada!
Grusiinist miljardär võtab kümneid miljoneid dividendi Eesti firma kaudu
Forbesi miljardäride nimekirja jõudnud Gruusia ärimees Mikheil Lomtadze on oma Eesti firma kaudu kümneid miljoneid dividendi võtnud.
Forbesi miljardäride nimekirja jõudnud Gruusia ärimees Mikheil Lomtadze on oma Eesti firma kaudu kümneid miljoneid dividendi võtnud.