Äripäev • 1. september 2018 kell 12:01

Olerexi tanklate kassadest saab tänasest sularaha välja võtta

Foto: Raul Mee

Alates tänasest saab Olerexi mehitatud teenindusjaamadest võtta välja sularaha.

Tanklakett märkis pressiteates, et teenuse pakkumine on ajendatud sularaha piiratud kättesaadavusest väiksemates piirkondades. "Suuremad pangad on viimaste aastate jooksul pidevalt vähendanud sularahaautomaatide arvu eelkõige pisemates asulates, samas teame, et sularaha on suurlinnadest väljaspool igapäevases elus käibiv maksevahend," märkis ettevõte.

Olerexi tanklate kassadest sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt 1-eurose ostu. Kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud, kuid iga sularaha väljavõtmisele lisandub teenustasu 0,32€.

Tankla kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PIN-koodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa välja kaupluse kassast ja see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

"Kuigi pangandus muutub üha enam digitaalseks ja inimesed eelistavad oma raha-asju ajada interneti- ja mobiilipangas, on selge, et vajadus sularaha järele niipea ei kao. Kuna sarnaseid sularaha väljamakse teenuseid on käivitatud ka mujal maailmas, ei tulnud meil arendusega päris nullist alustada," lisas ettevõte pressiteate vahendusel.

Sularaha saab välja võtta kõigist 82st mehitatud Olerexi teenindusjaamast.

Hetkel kuum