Pille Ivask • 10. september 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale
Rootsi ajalehtede esikaaned täna hommikul. Keskne teema oli mõistagi valimised, mida peetakse Rootsi poliitika viimaste aastate ettearvamatumaks ja põnevamaks.
Rootsi ajalehtede esikaaned täna hommikul. Keskne teema oli mõistagi valimised, mida peetakse Rootsi poliitika viimaste aastate ettearvamatumaks ja põnevamaks.  Foto: AFP/Scanpix

Rootsi sisepoliitikat ootab ees pingeline aeg

Pühapäeval toimunud Rootsi üldvalimistelt väljus võitjana küll võimul olev koalitsioon, ent tulemus oli tagasihoidlikum kui eales varem.

Võimukoalitsioon ehk vasaktsentristid (sotsiaaldemokraadid, rohelised ja vasakpartei) said 40,6% häältest ja paremtsentristid 40,2% häältest. Nimetatud saavad vastavalt 144 ja 143 kohta Rikstagis. Paremäärmuslike ja valimiste mustaks hobuseks peetud Rootsidemokraatide saagiks jäi 17,6% ja 62 kohta.

Elliott Wave International's Global Market Perspective’i uuringute juht Murray Gunn ütles Forbesile antud kommentaaris, et tegelikult ei tasu Rootsi valimistulemuste üle üldse imestada. „Tõde on, et kaldumine poliitiliste ekstreemsuste poole näitab, et rahulolematus on kestnud juba aastaid,“ ütles Gunn.

Umea Ülikooli sotsiaalteadlane Magnus Blomgren ütles Reutersile, et traditsioonilised parteid ei ole suutnud rahva rahulolematusele vastata. “Rahulolematus ei tulene tingimata töötusest või majanduse seisust, vaid sellest, et parteidesse ollakse lootus kaotanud,” jätkas Blomgren.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt