Äripäev • 24. veebruar 2019 kell 14:40

Theresa May lubab 12. märtsiks Brexiti leppe hääletust

Suurbritannia parlament saab riigi peaministri Theresa May sõnul õiguse lõplikult hääletada praeguse Brexiti leppe üle 12. märtsil, vahendab BBC.

Brexitit juhtiv Suurbritannia peaminister Theresa May ei ole veel Euroopa Liiduga suutnud lepet paika saada, kuid tema sõnul läbirääkimised jätkuvad.  Foto: Reuters/Scanpix

May välistas pühapäeval võimaluse tema saavutatud leppe üle hääletada uuel nädalal. Peaministri sõnul läbirääkimised Euroopa Liiduga veel jätkuvad.

Sharm el Sheikhi Euroopa Liidu ja Araabia Riikide Liiga tippkohtumisele teel olnud May sõnul on Euroopa Liidust leppega lahkumine 29. märtsil endiselt veel saavutatav.

May juhitavas valitsuses on vähemalt kolm ministrit – Greg Clark, Amber Rudd ja David Gauke –, kes soovivad Brexiti tähtaega kaugemale nihutada. Peaminister ütles, et ta ei karista ministreid, kes on hoiatanud, et hääletavad Brexiti viivitamise poolt, kui parlament ei suuda lepet kinnitada. May lisas, et olukorra edasilükkamine ei lahenda probleemi.

Reutersi andmetel on May valitsuse kolm ministrit ähvardanud ühineda opositsioonis istuva Töölisparteiga, et toetada uut referendumit.

Euroopa Liit on välistanud väljaastumislepingu taasavamise.

Hetkel kuum