Jaanus Vogelberg • 18. aprill 2019 kell 6:29

Endine tööandja süüdistab Ain Aaviksood raha kõrvalepanemises

Foto: Meeli Küttim

Tervisetehnoloogiaettevõte Viveo Health, mida endine sotsiaalministeeriumi asekantsler Ain Aaviksoo mullu aprillist detsembrini juhtis, süüdistab teda ligi 100 000 euro suuruse kahju tekitamises.

"Lõplikke järeldusi on veel ennatlik teha, aga hetkel on kahtlus, et seal on tehtud asju, mis ei ole ühelt poolt majanduslikult otstarbekad ega mõistlikud," ütles asja uurima palgatud vandeadvokaat Jaanus Tehver Postimehele.

Aaviksoo ise nimetas süüdistusi uduseks ja väitis, et on alati tegutsenud tööandja huvides. Praegu juhib ta tarkvaraettevõtte Guardtime Eesti haru.

Loe pikemalt Postimehest.

Aaviksoo on varasemalt töötanud Maailmapangas, Nortali eelkäijas Webmedias, Praxises, Viveos ja sotsiaalministeeriumis. Ministeeriumis jõudis Aaviksoo asekantsleri kohta täita napilt kolm aastat. Teiste suurprojektide hulgas oli Aaviksoo juhtida sotsiaalkindlustuse infosüsteemi SKAIS uue versiooni loomine. See projekt ebaõnnestus paraku kapitaalselt.

Ka 2003. aastal kahtlustati toona samuti sotsiaalministeeriumis töötanud Aaviksood korruptsioonis, toona uuris asja kaitsepolitsei. Aaviksood kahtlustati tehingute tegemises firmaga, milles ta ise osalust omas. Süüdistuseni aga siis ei jõutud.

Hetkel kuum