Äripäev • 19 mai 2019

Narva elektrikatkestus ahistas ka Eesti Energiat

Laupäevane elektrikatkestus Narvas hädaseiskas ka Eesti Energia õlitehase.  Foto: Raul Mee

Laupäeva õhtul Narva lähistel asuvas Eleringi alajaamas toimunud avarii, mis jättis elektrita Narva, Sillamäe ja Narva-Jõesuu, põhjustas ka Eesti Energia ühe energiaploki ja Enefit280 õlitehase hädaseiskamise, teatas riigifirma.

Eleringi alajaamas toimunud põlengu tõttu lülitusid välja trafod ja elektrita jäi oluline osa Ida-Virumaa elanikest. Alajaama avarii tõttu lülitusid välja Eesti elektrijaama 8. energiaplokk ja õlitehas Enefit280. Eesti Energia täpsustas Äripäevale, et väljalülitunud energiaplokk ja õlitehas saadi uuesti tööle 1–2 tunniga pärast elektrikatkestust.

"Miks konkreetselt tootmisseadmed välja lülitusid, selgitab uurimine, kuid fakt on, et osa toodangust jäi meil seetõttu tootmata," sõnas Eesti Energias energiatootmise eest vastutav juhatuse liige Raine Pajo pressiteates.

Intsident oli Pajo hinnangul tõsine, kuna Eesti elektrijaamas oli sel hetkel töös vaid kaks plokki, millest üks lülitus välja. Samuti lülitus välja Enefit280, mis toodab nii õli kui ka elektrit.

Pajo märkis, et olukorra tekkepõhjuste uurimiseks ja kantud kahjude väljaselgitamiseks moodustab Eesti Energia spetsiaalse töörühma.

Hetkel kuum