Harro Puusild • 23. mai 2019 kell 12:51

Chemi-Pharm on mõelnud börsist ja ühisrahastusest

Eile uue tehase avanud Chemi-Pharmi tegevjuht Kristo Timberg tunnistab, et ettevõte on sarnaselt La Muuga ühisrahastust kaalunud, aga juttu on olnud ka päris börsist.

Kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts ütles eile Chemi-Pharmi uue tehase avamisel, et Eesti tööstusettevõtted on viimastel aastatel üsna agaralt investeerinud, mis annab põhjust optimismiks, et tööstussektoril on helge tulevik. "Mõtlesin, kas mina oleksin valmis Chemi-Pharmi-sugusesse ettevõttesse investeerima. Jõudsin järeldusele, et oleksin küll valmis," sõnas Palts ja tegi seepeale kõigile töösturitele üleskutse.

Foto: Liis Treimann  

"Võiks olla rohkem La Muu-suguseid ettevõtteid, kes väikeinvestoritele ja Eesti inimestele investeerimisvõimalust ja omanikuks olemise võimalust pakuksid," kutsus ta üles investeeringuid kaasama.

Küsimusele, kas Chemi-Pharmi edust võiksid kunagi ka väikeinvestorid osa saada, vastas ettevõtte tegevjuht Kristo Timberg, et sellele on mõeldud küll. "Jah, absoluutselt. Oleme tegelikult korduvalt arutanud ühisrahastuse kaasamist mõne konkreetse turu haaramiseks või näiteks uue tooteliini väljatöötamiseks. Samuti on laual keerelnud mõtted börsist," tunnistas Timberg.

Chemi-Pharm AS

Toodab ja turustab desinfektante, puhastus- ja erihooldustooteid.

Asutatud 1993

Omanikud 70% Ruth Oltjer, 30% Chemi-Pharm LTD

Tegevjuht Kristo Timberg

Käive 2017. aastal 5,5 mln eurot, kasvas aastaga 12%.

Ärikasum 2017. aastal 285 390 eurot, langes aastaga 75%.

Töötajaid 44

"Aga eks iga asi omal ajal. Usun, et ühel või teisel kujul selline investeerimisvõimalus varsti tekib. Aga millal, ei oska praegu veel öelda. Oleme põhjalikud ja tahame kindlad olla, et need asjad on enne piisavalt läbimõeldud ja ettevalmistatud," kommenteeris Timberg.

Mida rääkis avamisel president Kersti Kaljulaid ja millised on ettevõtte omaniku Ruth Oltjeri neli kuldreeglit, kuidas jõuda tehase avamiseni, saab lugeda pikemalt Äripäeva teemaveebist tööstusuudised.ee.

Hetkel kuum