Äripäev • 4 juuni 2019
Uudised
Ainult tellijale

EstateGuru laiendas omanikeringi, et Euroopat edasi vallutada

EstateGuru asutaja ja tegevjuht Marek Pärtel  Foto: Raul Mee

Eestis asutatud lühiajaliste kinnisvaralaenude platvorm EstateGuru kaasas omanikeringi olulise investori Speedinvest.

EstateGuru eesmärk on kasvada suurimaks kinnisvara rahastamise turuplatsiks Euroopas. Viimastel aastatel on ettevõte laienenud Soome, Lätti ja Leetu ning soovib kasutada selles ringis kogutud raha, et käivitada oma tegevust Hispaanias ja Itaalias.

Speedinvest on sihtotstarbeline fond, mis on suunatud finantstehnoloogia lahendustele üle Euroopa. Seega toetab Speedinvesti kaasamine EstateGuru jätkuvat geograafilist laienemist üleeuroopaliseks platvormiks.

Veebruaris teatas EstateGuru, et on kokku väljastanud laene 100 miljoni euro ulatuses, mille keskmine tootlus platvormi investoritele on olnud 12,2 protsenti.

"Tänase seisuga on EstateGuru kasvanud Mandri-Euroopa suurimaks platvormiks, näidates keskmiselt kahekordset kasvu aastas. Samas oleme leidnud uusi olulisi võimalusi, millega turgu haarata ning selleks oleme sõnastanud ka selge tehnoloogilise arenguplaani, mille realiseerimiseks meil ongi tarvis tugevat partnerit," ütles EstateGuru asutaja ja tegevjuht Marek Pärtel.

Speedinvesti investeeringute juhi Christopher Zemina sõnul on EstateGuru lugu väiksest meeskonnast, mis on suutnud saavutada erakordse kasvu ilma suurema välise rahastuseta. "EstateGuru meeskond on realiseerinud oma eesmärgid, ületades pidevalt meie ootusi. Sestap on meie kindel soov toetada ettevõtet selle järgmises kasvufaasis," ütles Zemina.

EstateGuru on Mandri-Euroopas piirideülene ühisrahastusplatvorm tagatud lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele. Viie aasta jooksul on firma teeninud oma investoritele keskmist aastast tootlust 12,2 protsenti ehk üle 7 miljoni euro eest tulu.

Speedinvest on üleeuroopaline riskikapitalifondide kaubamärk, mis kontrollib 230 miljoni euro ulatuses investeeringuid tehnoloogiaidudesse. Ettevõte tegutseb eeskätt finantstehnoloogia ning turu- ja tööstustehnoloogiasektoris. Lisaks investeeringutele toetab fond oma portfelli kuuluvaid ettevõtteid kontaktivõrgustiku ja oskusteadmistega.

Speedinvesti teiste investeeringute hulgast leiame Tide'i, Holvi ja Billie, Speedinvesti fond teeb koostööd Raiffeisen Bank Internationaliga ning UNIQA Insurance Groupiga.

Hetkel kuum