Äripäev • 22. aprill 2020 kell 14:02

Raadiohommikus: tipust lahkunud juht, eriolukorra lõpp ja Eesti võit odava naftaga

Eelmine nädal selgus, et seni metallitööstusettevõtet Estanc juhtinud Mihkel Tammo lahkub ametist.   Foto: Andras Kralla

Neljapäevases hommikuprogrammis selgitab Eesti ühe edukama tööstusettevõtte Estanc endine juht Mihkel Tammo, miks ta ettevõtte tüürimise juurest nii-öelda tipus lahkus ja teatepulga järgmisele juhile edasi andis, ning räägib oma uutest väljakutsetest.

Õiguskantsler Ülle Madisega teeme juttu elust pärast eriolukorda ehk kuidas on ametnikud, kohalikud omavalitsused ja ettevõtjad-kogukonnad valmis viiruse edasiseks ohjamiseks.

Olerexi kütuste sisseostu- ja logistikajuht Anton Šafrostin selgitab, mis väljavaated paistavad sel nädalal ajalooliselt kõikunud nafta hinnale ning kuidas Eesti võib sellest olukorrast suurelt võita.

Kõneleme ka Eesti lennundusest, mis võiks olla maailmas suunanäitaja ja oluline eksportiv sektor, kuid on muutunud olude tõttu samuti keerulises olukorras. Kuidas sellest välja rabeleda, seda selgitab Eesti lennuklastri juht Kristo Reinsalu.

Hommikuprogrammi veavad saatejuht Rivo Sarapik ja uudistetoimetaja Karl-Eduard Salumäe.

Päev jätkub nelja saatega.

10.00–10.30 "Mobiilne juhtimine". Sel korral on saate fookuses töö inimestega ja räägime sellest, kuidas mobiilne ehk interim-juht saab siin aidata. Juttu tuleb nii praeguses kriisis ja muutuvates oludest töötamisest kui sellest, mis saab pärast, kui olud muutuvad, ehk millised teemad personalitöös kiirgavad ka tulevikku ja kuidas neid lahendada.

Saates jagavad kogemust valgustivalmistaja Glamox juht Virve Jõgeva ja Interim Agentuuri partner Eela Velström.

Saadet juhib Rivo Sarapik.

11.00–12.00 "Luubi all". Saates arutlevad uuriva toimetuse ajakirjanikud selle üle, kas terviseamet pidanuks teisiti otsustama, kui lubas Saaremaale Itaalia võrkpallurid. Samuti on teemaks, kuidas koroonakriisi ajal võeti vastu otsus anda avalikkusele vähem infot.

Teemade üle arutlevad Eliisa Matsalu, Katariina Krjutškova, Koit Brinkmann ning Marge Väikenurm.

13.00–14.00 "Särtsakas tulevik". Saates kõneleme arukast linnast kui elukeskkonnast, mis aitab inimestel mugavat elu organiseerida väiksema energiakuluga ja ka väiksema mõjuga loodusele. Kõneleme ka Tartus rakendatud projektist SmartEnCity ning toome näiteid, mis on õnnestunud hästi ning mida tähendab Tartu projekti Tark Tartu tasakaalustatud areng.

Saates on osalised Tartu Energiaagentuuri energiaekspert Marek Muiste, Tartu linnavalitsuse analüütik, Targa Tartu koordinaator Kaspar Alev, Tartu Ülikooli ökoloogia- ja maateaduse instituudi geograafia osakonna nooremteadur Veronika Mooses ning Balti Uuringute Instituudi juhatuse liige Merit Tatar.

Saatejuht on Lauri Leet.

15.00–16.00 "Ärikliendid roolis". Saates võetakse luubi alla diisliaktsiisi langus alates 1. maist ning kuidas see võiks parandada meie autovedajate konkurentsitingimusi.

Selgub, et edu võib olla üsna ajutine, sest pikemas perspektiivis moodustuvad veohinnad ikkagi vastavalt tegelikult kütuse hinnale ning oluliselt rohkem raha vedajatele kätte ei jää. Küll aga nähakse selles edu Eesti majandusele tervikuna, sest esimesel võimalusel toovad ka rahvusvahelised vedajad oma tankimise tagasi Eestisse ning loodetavasti taastub hindade ühtlustumisel lõunanaabritega ka transiittankimine, mis täna on sisuliselt olematu.

Rasked ajad ootavad meie autovedajaid aga ees nii ehk naa, sest kaubavedude maht on hakanud langema ning ei välistata palgakärpeid ega ka autopargi vähendamist ning koondamisi. Paljud väiksemad ettevõtted peavad tõenäoliselt oma tegevuse lõpetama.

Stuudios on Neste Eesti ärikliendi müügijuht Martin Õunap, OÜ Stonewolf ja Eesti Autoettevõtete Liidu juhatuse liige Andrus Laul ning Skype`i vahendusel lööb vestluses kaasa OÜ KV Transport juhatuse liige Vallo Kägu.

Saatejuht on Tõnu Tramm.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum