Eile ootamatult Tallinna Haigla rahastamisotsuse tühistamisest teada saanud Tallinna linnavalitsus kavatseb linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tekkivad projekteerimiskulud riigi käest kas või kohtuga välja nõuda.

- Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul saavad nad aru, et rahastuse äravõtmine oli poliitiline otsus, aga kas karistati linnavalitsust või Eesti inimesi?
- Foto: Andras Kralla
Linnavalitsus lähtub sellest, et neil on keskvalitsusega siduvad suhted Tallinna Haigla rajamiseks. "Meile on antud sotsiaalministeeriumiga sõlmitud lepingu kaudu juriidiline signaal sellest, et riik haigla ehitust toetab. Kui on signaal siis on ka vastutus, haldusjärjepidevus. Kui omavalitsusel tekkis kulu, siis tuleb see kompenseerida, vähemalt projekteerimise eelarve osas. Me alustame sel teemal läbirääkimisi ja kui ühist arusaama ei teki, siis hakkame kohtu kaudu lahendama," rääkis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart reedel antud pressikonverentsil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kõlvart: siis haiglat ei tule
Euroopa Liidu taastekava Eesti osa vähenemise tõttu otsustas valitsus, et vähemprioriteetsed on ning taasterahastu toetusest ilma jäävad Tallinna Haigla ja Haapsalu raudtee.
Puudu on 140 miljonit
Euroopa Komisjon andis eile õhtul põhimõttelise heakskiidu Eesti taastekavale, sealhulgas Tallinna Haigla rajamise rahastamiseks 280 miljoni euro ulatuses.
Valitsus küsib Euroopa Komisjonilt taasterahastu kavast Tallinna suurhaigla ehitamiseks 380 miljoni euro asemel 280 miljonit eurot.
Finora Pank alustas strateegilist koostööd väiksemate ärilaenude pakkujatega, võimaldades seeläbi paindlikku kapitali nii mikroettevõtetele, kasvavatele väikefirmadele kui juba tugevatele keskmise suurusega äridele. Laienenud on rahastuse alam- ja ülempiir ning kordades vähenenud tagatise nõuded.